TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2006-06-26 до 2006-07-02

СДСМ на митинг во Охрид

А1 - 02.07.2006

Носејќи го дресот на Михаил Балак лидерот на германската фудбалска репрезентација со број 13, алудирајќи на бројот под кој е листата на СДСМ на гласачкото ливче во петката, претседателот Владо Бучковски првпат од почетокот на изборната кампања синоќа во Охрид не изусти ниту еден збор против лидерот ...

Случајот со неготинските лозари тапка во место

А1

Бучковски и Груевски во негативна предизборна кампања

А1

„Повардарие“ чека кредит од банките

Време

Да спречиме изборен фалсификат

Време

Утрински Утрински Дневник Вечер Вечер Вечер А1 А1

45 поврзани вести »

Жителите на Теарце не очекуваат изборни инциденти

А1 - 01.07.2006

40 степени во Теарце, пусти улиците низ општинскиот центар. Поради горештините празни локалните кафеанчиња. Ретките минувачи велат, за изборите се зборува, но никој не очекува инциденти. Токму оваа општина, Теарце, како и скопската Сарај, ДУИ ги посочи како најпроблематични, места каде треба да се ...

Се прогнозира војна меѓу ДУИ и ДПА, најжестоко во Скопско

Време

Преговорите за новата влада запнале кај ДПА и ДУИ

Макфакс

ДПА И ДУИ охрабрени да не прават инциденти

Дневник

Престанокот на инцидентите е добар знак

Време

Утрински Дневник Дневник А1 Вест Време Утрински Утрински

41 поврзани вести »

ВМРО НП ќе го тужи Никола Груевски

А1 - 02.07.2006

Тужба за Никола Груевски од ВМРО НП на Љубчо Георгиевски за кривичните дела кои ги направил: лажно претставување, измама, доведување во заблуда и плагијат. „Препишувајќи си резултати кои што објективно не се негови туку припагаат на сосема друго лице на господин Љубчо Георгиевски кој што беше ...

Инцидент пред штаб на ВМРО ДПМНЕ во скопско Ново Лисиче

Канал5

ДИК – уверенија за новите пратеници

Макфакс

Централен митинг на ВМРО-НП во Скопје

А1

ВМРО-ДПМНЕ со затворени штабови пред митинзите на СДСМ

Дневник

Канал5 Канал5 Канал5 Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс

34 поврзани вести »

Французи ја бараат парцелата на „Делта"

Макфакс - 02.07.2006

(Утрински весник) – четврток, 29.06.2006 За парцелата кај „Партизан 4" во Скопје веќе постои готов проект Француско-македонската канцеларија за економски развој, која стои зад проектот за изградба евромикроград „Александрија" во Скопје, вчера побара да се поништи контроверзната продажба на ...

„Делта“ го купила плацот пред еден месец

Макфакс

Владата да го поништи договорот со „Делта“

Макфакс

Српска „Делта“ ќе инвестира 113 милиони евра

Макфакс

"Делта" даде понуда, а Французите - идеја

Вест

Вечер Време Утрински Дневник Вечер А1 Вест Време

33 поврзани вести »

Петковски: Македонија нема избор, на 5 јули мора да биде фер

Канал5 - 02.07.2006

Водевме скромна кампања, а како што ветивме, нашите финансиери ги објавивме на сајтот. Истото тоа треба да се побара и од останатите партии. Скопје, 2 јули (МИА) - Водевме скромна кампања, а како што ветивме, нашите финансиери ги објавивме на сајтот.

Изборниот материјал доставен до општинските комисии

Макфакс

НСДП поднесе кривични пријави против членовите на ДИК

А1

Петковски: СДСМ и ВМРО потрошија четири милиони евра за кампања

А1

ДИК го подигна изборниот материјал

А1

Време Утрински Утрински Утрински Дневник Дневник Макфакс Макфакс

32 поврзани вести »

Коштуница: Србија не прифаќа независно Косово

Макфакс - 02.07.2006

Вашингтон Србија ќе отфрли секое решение за независност на Косово, изјави српскиот премиер Воислав Коштуница по средба со државниот секретар во Вашингтон Кондолиза Рајс. Коштуница бил дециден дека Србија нема да признае такво решение за Косово, истакнувајќи дека овој став морал да и го повтори на ...

Тадиќ и Коштуница на преговори во Виена

Макфакс

Коштуница на средби со американската администрација

Макфакс

Жителите на Косово сами ќе го определат статусот

Дневник

Коштуница – Решението за Косово нема да биде неповолно за Србија

Макфакс

Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс А1 Канал5 Вечер А1

28 поврзани вести »

Јовица Стефановиќ-Нини извршен директор на „Благој Ѓорев"

Макфакс - 02.07.2006

(Утрински весник) – вторник, 27.06.2006 ВЕЛЕС - На акционерското собрание на Фабриката за масло „Благој Ѓорев", одржано на 23 јуни, беше избран нов Борд директори. На местото на досегашниот извршен директор Александар Начаров, за нов извршен директор е избран Јовица Стефановиќ- Нини.

Повеќе од милион евра за 13 отсто од акциите во „Благој Ѓорев“

Време

Стефановиќ преку Маслодајна влегува и во Стопанска банка - Битола

Утрински

Нини го освојува "Благој Ѓорев"

Вечер

Нини купи нови 13% од „Благој Ѓорев“

А1

Време Утрински Канал5 Вечер А1 Утрински Дневник А1

18 поврзани вести »

Тадиќ:Нема ризик од нови судири на Балканот

Макфакс - 02.07.2006

Белград Нема ризик од нови судири на Балканот ако биде донесено наметнато решение за Косово, неповолно за Србија. Ова за српската национална телевизија РТС го изјави претседателот Борис Тадиќ, кој при тоа додаде дека наметнатото решение за Косово би претставувало нова трауматизација за Србија.

Тадиќ најави дека Белград сака да раскрсти со патернализмот

Утрински

Тадиќ - Поништени се резултатите од „Сабја“

Макфакс

Тадиќ го враќа македонскиот како службен јазик во Србија

Вест

Македонија и Србија имаат заедничка историја и иднина

Време

Утрински Утрински Дневник Дневник Вечер А1 Утрински Утрински

18 поврзани вести »

Одмрзнат имотот на овчарот Џемаили

Макфакс - 02.07.2006

(Дневник) – среда, 28.06.2006 одлука на АПЕЛАЦИСКИОТ СУД Скопскиот Апелациски суд ја укинал одлуката на Основниот суд 1 за замрзнување на имотот на Иснифарис Џемаили Скопскиот Апелациски суд ја укинал одлуката на Основниот суд 1 за замрзнување на имотот на Иснифарис Џемаили, сопственик на бачилото ...

Овчарот побара изземање на новата судијка

Макфакс

Доставени барања за изземање на двете судијки за „Бачило“

Време

Овчарот ќе го раздели имотот?

Дневник

Американецот од Камењане

Вечер

Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс А1 Канал5 Време Вест

18 поврзани вести »