TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2006-07-17 - 2006-07-23

Македонската пченица со најниска цена во регионот

А1 - 23.07.2006

Македонската пченица со најниска цена во регионот. Во Македонија пченицата се откупува по седум денари од поголемите и по шест денари од помалите мелници, што е за 4 до 5 денари пониска цена од Хрватска и за два денари помалку од Србија.

Ниска откупна цена на пченицата

А1

Руската влада одлучи да почне да откупува пченица

А1

Жетвата привршува, но два клучни проблема сеуште стојат нерешени

А1

„Жито Прилеп“ ќе им ја чува пченицата на земјоделците

Дневник

А1 Утрински Дневник Време Вечер Прес Канал5 Дневник Утрински

13 поврзани вести »

За Брисел е битно само брзо да се формира реформска влада

Време - 21.07.2006

ПО КОНФЛИКТОТ ФУЕРЕ-ХЕЛСИНШКИ Формирањето нова влада е внатрешно прашање на земјата и на победничката партија што може да го обезбеди потребното парламентарно мнозинство. Позицијата на Европската Унија беше јасно посочена уште во оцените за изборниот процес, дека ние што побргу очекуваме формирање ...

Миловановиќ и Фуере мешале прсти во новата влада

Вест

Фуере барал отчет од Хелсиншкиот комитет

Дневник

Фуере очекувал консултација за извештајот на Хелсиншки

Време

Поддршка на иницијативата странци да водат домашни институции

Утрински

Вест Утрински Дневник Канал5 Вечер Прес А1 А1 Канал5

13 поврзани вести »

Бучковски го теши членството

Време - 22.07.2006

СДСМ СЕ СПРЕМА ЗА ОПОЗИЦИЈА Во обид да го охрабри членството и да му даде насоки како да се преориентира на дејствување како опозиција, лидерот на СДСМ Владо Бучковски веднаш по изборите тргна во обиколка на општинските организации на партијата.

Во октомври ќе се гласа за доверба на раководството на СДСМ

Вест

Во октомври првиот тест за доверба на раководството

Дневник

Конгресот на СДСМ во почетокот на 2007

Утрински

СДСМ ќе дејствува како жестока опозиција

А1

Утрински Утрински Време Време Дневник А1 Дневник Канал5

13 поврзани вести »

Патрик Виеира во Интер за 5,6 млн. евра по сезона

Утрински - 22.07.2006

Вчера и официјално беше потврден и трансферот на дефанзивниот тандем на Јувентус, Турам - Ѕамброта во Барселона Големата продажба на играчи во Јувентус, кој наредната сезона поради лажирање натпревари ќе настапува во Серија Б со -30 бода, ја доживува својата кулминација.

Турам и Ѕамброта преминаа во Барселона

А1

Ѕамброта и Турам ќе се преселат во Барселона

А1

Канаваро и Емерсон во Реал М, Турам и Ѕамброта во Барселона

Утрински

Канаваро и Емерсон преминаа во Реал Мадрид

Вест

Вечер Прес А1 Дневник Вечер Прес Дневник Дневник Дневник Утрински

13 поврзани вести »

Флојд Лендис го озвои пехарот на Тур д Франс

А1 - 23.07.2006

Американецот Флојд Лендис го присвои победничкиот пехар за годинашното издание на Тур д Франс. Последната 20-та етапа му припадна на Тор Хушовд од Норвешка. Лендис е третиот Американец што триумфирал на трката окулу Франција.

Флојд Лендис во жолта маичка на последната трка

А1

Неверојатен камбек на Лендис

Вест

Лендис победник во 17. етапа, Переиро остана севкупен лидер на Тур де Франс

Утрински

Епска етапа на Алпите на Тур де Франс

Утрински

Утрински А1 Утрински А1 А1 А1 Дневник

12 поврзани вести »

Гледав да останам свесен

Вест - 21.07.2006

СПАСЕНИОТ СКОПЈАНЕЦ ГО РАСКАЖУВА ИСКУСТВОТО ПО 20 ЧАСА СРЕДЕ ЕЗЕРО Се трудев да не ме фаќа паника и се надевав дека струите и ветерот што побрзо ќе ме приближат до брегот, вели Владимир Димитров Владимир Димитров, 25-годишниот скопјанец кој завчера беше спасен по 20 часа поминати среде Охридското ...

Појасот и добрите луѓе ме спасија

Дневник

Здивени скутерџии меѓу мирните капачи

Дневник

Приказната на 25-годишниот Владимир Димитров со среќен крај

А1

Дваесет часа плутал сред езеро

Вест

Дневник Време Утрински Вечер Прес А1 Канал5

11 поврзани вести »

Девојче спасено од опожарен стан

Дневник - 21.07.2006

Станот на семејството Ковачевски во скопската населба Тафталиџе целосно изгорел во пожар, а нивната петнаесетгодишна ќерка, која спиела, била спасена од пожарникарите Станот на семејството Ковачевски во скопската населба Тафталиџе речиси целосно изгорел во пожар, а нивната петнаесетгодишна ќерка, ...

Стан изгоре во пожар

Време

Неисправен апарат предизвика пожар

Вечер Прес

Пожар во стан во Тафталиџе

А1

Пожар во стан во скопско Тафталиџе

Канал5

Време Дневник Вест Вечер Прес Канал5 Вест

11 поврзани вести »

Над 60 мртви од експлозии во Ирак

А1 - 23.07.2006

Најмалку 60 лица загинаа при експлозии на бомби, што денеска одекнаа во Багдад и Киркук, северен Ирак. Во првиот напад, при експлозија на две автомобил - бомби што беа активирани во шиитскиот дел на Багдад, Садр Сити, загинаа околу 40 лица.

Најмалку 33 лица загинаа, 72 се ранети во напад со автомобил бомба во Багдад

Канал5

Осум жртви во бомбашки напади во Ирак

Канал5

За шест месеци убиени 14.000 цивили

Време

ОН: Секташките напади ќе ја уништат владата во Ирак

Вест

Дневник Вест Утрински Време А1 Канал5

11 поврзани вести »

Венецуела купува 24 "сухои"!

Вечер Прес - 22.07.2006

Америка е стаписана. Венецуела ќе купува "сухои" од Русија во вредност од над милијарда долари. В понеделник Хуго Чавез доаѓа во посета на Москва, кога се очекува да биде потпишан договорот за купување 24 авиони "СУ-30"- ловци што ги нема ниту една земја во регионот.

"Веро" на местото на привремените објекти

Вечер Прес

Ќе се мие "Партизанска"

Вечер Прес

"Га-ма" со основачки влог од 37 милиони евра

Вечер Прес

Продаден возниот парк на "Бетон"

Вечер Прес

Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес

11 поврзани вести »