TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2006-02-20 - 2006-02-26

Вработен во „Макпетрол“ организирал разбојништво

Време - 25.02.2006

РАСВЕТЛЕН ГРАБЕЖ Тетовската полиција вчера привела четворица жители на градот, осомничени дека минатиот месец украле 850.000 денари бензинска пумпа. Еден од приведените е вработен во АД „Макпетрол“ и токму тој го организирал грабежот.

Вработен во бензинска на "Макпетрол" организирал грабеж

Дневник

За грабежот осомничен и вработен во "Макпетрол"

Вест

Приведени разбојниците на бензинската пумпа во Тетово

А1
4 поврзани вести »

Бугарин фатенво шверц на цигари

Време - 23.02.2006

СТРУМИЧКО Царинските работници од граничниот премин Ново Село во понеделникот спречиле шверц на 13.000 парчиња цигари од марките „мурати слим“ и „парламент“, чија вредност била проценета на околу 1.000 евра. Во информацијата на Царинската управа се вели дека цигарите биле најдени под возачкото ...

Запленети цигари "Мурати слим" и "Парламент"

Вест

Спречен шверц на цигари на преминот Ново Село

А1

Во чад отишле 100 милиони евра

Дневник
4 поврзани вести »

Владата се вмеша во продажбата на Поштенска банка

Дневник - 25.02.2006

СЕ ЗАБРЗУВА ПОСТАПКАТА Холандската ИНГ банка ќе го купи бизнисот на Поштенска банка, а деловната зграда во центарот на Скопје ќе премине во сопственост на Еуростандард банка. Според неофицијалните информации, ова е договорено помеѓу премиерот Владо Бучковски, директорот на Македонски пошти, Таип ...

ИНГ ги финализира преговорите за купување на Поштенска

Утрински

По дозволи кај Гошев

Вечер Прес

ИНГ пред конечно преземање на Поштенска банка

А1
4 поврзани вести »

Естонија ќе ни дава бесплатни визи

Утрински - 24.02.2006

Според најавата на министерот Урмас Пает Шефот на дипломатијата, Урмас Пает, изјави вчера во Скопје дека македонските граѓани се добредојдени во Естонија и дека официјална Рига решила да ја олесни процедурата за издавање визи и да ја укине визната такса за граѓаните од нашата земја.

Естонија праќа експерти за ЕУ во Македонија

Вест

Бесплатни визи за Македонците

Вечер Прес

Македонските граѓани во Естонија ќе патуваат со бесплатни визи

Канал5
4 поврзани вести »

Спортско радио 90.3 ја дувна првата свеќичка!

Вечер Прес - 23.02.2006

Во присуство на бројните гости, пријатели на радиото и спортот, луѓе од јавниот живот, естрадни личности Спортското радио 90.3 го прослави својот прв роденден. Како што и прилега, денот се одбележа со богата трпеза, но и со голема роденденска торта. А, секако, имаше и подароци.

Велешката естрада го прослави петтиот роденден на радиото "5 ФМ"

Вест

Прв роденден на Спортското радио 90,3 фм

Вест

Среќен роденден Спортско радио 90.3!

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Зграда наместо општинските бараки

Време - 24.02.2006

ВО КАРПОШ Нова зграда во која ќе работи општинската администрација на Карпош, надземен пешачки премин преку булеварот Партизански одреди и бензинска пумпа ќе се градат во оваа населба ако се реализира новиот Детален урбанистички план за Карпош 3.

Бензинска станица спроти општината

Дневник

Ќе се гради бензинска кај Општина Карпош

Вест

На местото на ресторанот „Влае“ ќе се гради бензинска пумпа

Утрински
4 поврзани вести »

Како се калеше Минчо

Дневник - 24.02.2006

Радмила Ј. Николовска Вицепремиерот Минчо Јорданов има обврска да ги стави "Македонски железници" на здрави нозе, а притоа заборава да плати за услугите што му ги дава јавното претпријатие. Каков апсурд! Тој, едноставно, придонесува за уште подлабоко тонење на железничкото претпријатие.

"Макстил" оспорува половина од долгот кон железницата

Дневник

Вицепремиерот Јорданов и должи 300.000 евра на Железницата

Дневник

„Фабрика“ му советувала на Јорданов да ги испере дамките за „Макстил“

Време
4 поврзани вести »

Ја киднапирал бившото момче

Вест - 20.02.2006

ГРАБНУВАЊЕ ВО КУМАНОВО Девојката од Лесковац за да побегне од бившиот дошла на гости, и со својот нов пријател од населбата Бедиње излегле да прошетаат кога до нив застанал автомобил "опел омега" сопственост на момчето од селото Миратовац - Прешево На улицата 11 Ноември во близина на касарната ...

Ја грабнал својата девојката оти сакала да му раскине

Време

Уапсен државјанин на СЦГ што ја киднапирал својата поранешна девојка

Дневник

Лесковчанка киднапирана среде Куманово

Вечер Прес
4 поврзани вести »

Владата ја продава "Тораница" за да купи гласови

Дневник - 24.02.2006

КРИВОПАЛАНЕЧКИТЕ РУДАРИ РЕВОЛТИРАНИ Пред секои избори државата наоѓа нови инвеститори и го продава рудникот "Тораница", ветувајќи дека тој конечно ќе биде рестартиран, само за да го смири нашиот револт и да ги купи нашите гласови.

Индијци ги сакат Злетово и Тораница

Вест

Јамите на Тораница празни, рударите на улица

А1

Индијци сакаат да ги купат рудниците Злетово и Тораница

А1
4 поврзани вести »

Пругите линија на смртта

Дневник - 22.02.2006

ВОЗ УБИ СКОПЈАНЕЦ ВО НАСЕЛБАТА 11 ОКТОМВРИ Даниела Вељановска Воз уби скопјанец додека ги поминувал пругите на див железнички премин во скопската населба 11 Октомври, завчера попладнето, соопшти МВР. Станува збор за Јован Алексовски (55) од истата населба.

Воз прегази 55-годишен скопјанец

Вест

Воз прегази 55-годишен човек

Вечер Прес

Железничка несреќа во скопската населба 11 октомври

Канал5
4 поврзани вести »