TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2006-02-20 - 2006-02-26

Ѓорѓи Марковски остана без пласман во велеслаломот во Сестриере

А1 - 25.02.2006

Олимпискиот оган на Комунале ќе го грее и осветлува Торино уште нешто повеќе од едно деноноќие. Која земја ќе биде најдобра на 20-тите игри можеби ќе биде познато уште денеска кога за последен пат и македонскиот олимписки тим беше дел од борилиштата што го обединуваа спортскиот свет во изминатите ...

Ивчевска 40-та, со големо заостанување

Време

За Ивана Ивчевска 40. место

Утрински

Втора среќа за Марковски

Дневник

Ивчевска го заврши и велеслаломот

Вест

Време Дневник А1 Утрински Време Вест Дневник Утрински

24 поврзани вести »

Тужба за клевета за градоначалникот Исени

Дневник - 25.02.2006

"ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА" Јавното претпријатие "Водовод и канализација" ќе го тужи градоначалникот на Општината Шуто Оризари, Едуард Исени, за сторено кривично дело клевета и за изнесени лаги, невистини и доведување во заблуда на јавноста на завчерашната прес-конференција.

„Водовод“ ќе го тужи градоначалникот на Шуто Оризари

Утрински

„Водовод“ ќе го тужи градоначалникот Исени

Време

Градоначалникот на Шуто Оризари ќе заработи тужба

Вечер Прес

„Водовод“ со тужба за градоначалникот на Шуто Оризари

А1

Дневник Време Вест Утрински Утрински Вечер Прес А1 Вест

21 поврзани вести »

Одбележана двегодишнината од несреќата кај Мостар

А1 - 26.02.2006

Семејството ја одбележа двегодишнината од смртта на Борис Трајковски. Почит на Претседателот му оддаде државниот врв, армијата, дипломатите, пријателите, соработниците. Вилма Трајковска не ги заборави луѓето кои работеа со нејзиниот сопруг и кои загинаа со него .

Двегодишен помен на соработниците на претседателот Трајковски

Канал5

Одбележана 2 годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

Канал5

Човекот со љубов за Бога и за луѓето

Дневник

Цвеќе за Трајковски во Мостар и во Скопје

Вест

Време Вечер Прес А1 Канал5 Утрински А1 Вест Дневник

19 поврзани вести »

ПАЛЕСТИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ АБАС ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ИТВ СЕ ЗАКАНИ СО ОСТАВКА

Канал5 - 26.02.2006

Палестинскиот претседател Махмуд Абас се закани дека ќе поднесе оставка ако Хамас не ги исполни обврските кон меѓународната заедница и побара од Запад “повеќе време” за да се извршат промените Лондон, 26 февруари (МИА) - Палестинскиот претседател Махмуд Абас се закани дека ќе поднесе оставка ако ...

Махмуд Абас се закани со оставка

А1

Хамас и Фатах преговараат за коалиција

Вест

Хамас го доби мандатот за нова влада

Утрински

Хамас и Фатах почнаа преговори за коалиција

А1

Време Вест А1 Време Вест Вечер Прес А1 А1

18 поврзани вести »

Русија и Иран договорија создавање компанија за збогатување ураниум

А1 - 26.02.2006

Русија и Иран постигнаа начелна согласност за создавање заедничка компанија за збогатување на ураниум на руска територија, изјави на денешната прес-конференција во Бушехр вицепретседателот на Иран и претседател на иранската организација за атомска енергија Голамреза Агазаде.

ПОСТИГНАТ ДОГОВОР ЗА СОЗДАВАЊЕ ИРАНСКО-РУСКО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА ЗБОГАТУВАЊЕ НА УРАНИУМ

Канал5

Продолжија руско-иранските разговори за нуклеарната програма

А1

Продолжуваат руско-иранските преговори за ураниумот

А1

Мотаки: Иран не го отфрли рускиот предлог

А1

Вест Утрински Време А1 А1 Канал5 Канал5 Утрински

17 поврзани вести »

Второ полувреме во Загреб на 3 март

Дневник - 25.02.2006

ФУДБАЛ - ОТКАКО ПРОПАДНА ПРВАТА ДОГОВОРНА СРЕДБА ЗА НАТПРЕВАРУВАЧКИОТ КАЛЕНДАР Делегациите чии репрезентации ќе се натпреваруваат во групата Е од квалификациите за ЕП-2008, предлагаат второ полувреме во Загреб на 3 март. Треба да го одобри УЕФА, откако пропадна првата средба во четвртокот за ...

Англичаните бараат нови преговори

Вест

На Македонија и избега идеалниот распоред

Вечер Прес

Англичаните доаѓаат во Скопје на 6 септемри?

Утрински

Англичаните пак на 6 септември на "Градски"

Вест

Вечер Прес Дневник Вечер Прес Утрински Вест Време Вечер Прес Вест

13 поврзани вести »

Катанец против Стоичков - четиринаесет години потоа

Време - 24.02.2006

МАКЕДОНСКИОТ И БУГАРСКИОТ СЕЛЕКТОР ИМАА ГОЛЕМ ДУЕЛ НА „ВЕМБЛИ“ ВО ФИНАЛЕТО НА КЕШ ВО 1992 Никола Ѓуровски „Вембли“ - финале во тогашниот Купот на европските шампиони во 1992 година. Барселона против Сампдорија, во дресот на шпанскиот гигант Христо Стоичков - една од првите фудбалски виолини, а од ...

Бугарскиот селектор ќе експериментира против Македонија

Време

Катанец ќе има само два тренинга со репрезентативците

Време

Наумоски и Јанчевски се враќаат во репрезентацијата

Вест

Кам-бек на Гроздановски и Божиновски

Утрински

Дневник Време Вечер Прес А1 Утрински Дневник Дневник

12 поврзани вести »

ИНТЕРВЈУ НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДУИ ТЕУТА АРИФИ ЗА РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА

Канал5 - 26.02.2006

Потпретседателката на Демократската унија за интеграција Теута Арифи во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека за случаите кои се во надлежност на Хашкиот трибунал треба да одлучи тој Суд и оти од него зависи како и кога ќе постапи, односно дали и кога ќе ги врати случаите.

“САНДЕЈ ТАЈМС” ТВРДИ ДЕКА САД НУДЕЛЕ ПАРИ ЗА ПРЕДАВАЊЕТО НА РАТКО МЛАДИЌ

Канал5

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ ДВЕ ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Канал5

Штрајк на хрватските државни службеници

Канал5

ТРОЈЦА УАПСЕНИ ВО ВРСКА СО НАЈГОЛЕМАТА КРАЖБА НА КЕШ ПАРИ ВО БРИТАНИЈА

Канал5

Канал5 Канал5 Канал5 Канал5 А1 Канал5 Канал5

12 поврзани вести »

Хаг не му дозволи на Милошевиќ лекување во Москва

Утрински - 25.02.2006

Иако има проблеми со срцето и боледува од висок крвен притисок Обвинителството стравува дека доколку Милошевиќ замине за Москва, тој би можел да наведе дека неговото здравје го спречило да се врати назад АМСТЕРДАМ - Хашкиот трибунал го отфрли барањето на Слободан Милошевиќ за привремено ...

Слобо не доби билет за Русија

Дневник

Хаг не го пушти Милошевиќ на лечење во Русија

Вест

Милошевиќ останува во Хаг

Време

Одбиено барањето на Милошевиќ

Вечер Прес

А1 Канал5 Вест Дневник А1 Време

11 поврзани вести »

Во Дебар има пет регистрирани зависници од дрога

Дневник - 25.02.2006

АНТИДРОГА-РАБОТИЛНИЦА Во Дебар се регистрирани петмина зависници од дрога, сите уживатели на хероин, а на полицијата и се познати и 16 корисници на дрога во градот, беше кажано вчера на Антидрога-работилницата, која ја организира мисијата на ОБСЕ во соработка со СВР Дебар.

Турчин шверцувал марихуана од Македонија

Вест

Турски државјани фатен со 4 килограми марихуана

Време

Запленети над три кг марихуана

Вечер Прес

Италијанската полиција во операција против шверц на дрога

А1

Дневник Време Вест Вечер Прес А1 Канал5

11 поврзани вести »