TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-06-11 - 2007-06-17

Ракометарките наградени со 35.000 евра

Вест - 15.06.2007

ЗА ПЛАСМАНОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФРАНЦИЈА Премија од 35.000 евра ќе поделат членките на нашата женска ракометна репрезентација како награда за пласманот на Светското првенство во Франција во декември. Ракометната федерација на Македонија ќе издвои 20.000 евра од оваа сума, а остатокот го вети ...

Директорот се премисли и им подари пет илјади евра повеќе

Време

Ракометарките наградени со 35.000 евра

Утрински

Тања Андрејева го избра Кометал ЃП пред Франција

Дневник

Награда за ракометарките

Вечер Прес

Вест Време Утрински Вечер Прес Дневник Дневник А1 Утрински

17 поврзани вести »

Брисел бара реформи во судскиот систем

А1 - 17.06.2007

По затворањето на едно од најпроблематичните прашања, враќањето на ДУИ во Парламентот, сега официјален Брисел бара од властите во Скопје да се концентрираат на реформите, пред се во судскиот систем. Доколку Владата сака кон крајот на годината да добие позитивно мислење од Европската Унија, мора во ...

ЕУ бара итно комплетирање на Судскиот совет

А1

Груевски ја прифати поканата на Шеќеринска

А1

СДСМ иницира деблокирање на судските реформи

Утрински

СДСМ иницира разговори за застојот на судските реформи

Вест

Канал5 Дневник Вечер Прес А1 Канал5 Утрински Утрински Утрински

16 поврзани вести »

Сан Антонио нов шампион на НБА, Паркер МВП на финалето

Утрински - 16.06.2007

„Мамузите“ го добија и четвртиот меч со Кливленд (83:82), со тоа и финалната серија со максимални 4:0 во победи Кошаркарите на Сан Антонио стигнаа до својот четврти шампионски прстен во последните девет години, откако и во четвртиот натпревар го совладаа Кливленд, и овој пат на негов терен со ...

Сан Антонио нанижа нов шампионски прстен

Дневник

Спарси со метла до четвртата титула

Вечер Прес

Сан Антонио ја освои шампионската титула

А1

Сан Антонио безмилосно до 3:0

Вест

Утрински Дневник Вечер Прес А1 Вечер Прес Дневник Утрински Вечер Прес

14 поврзани вести »

Владата не го послуша МАСИТ, обука за компјутери ќе врши фирма-човек

Утрински - 16.06.2007

Обуката за користење компјутери почна вчера и до ноември треба да се едуцираат 22.534 лица ВЕРЧЕ ГЕОРГИЕВСКА Владата не одговори на барањето на Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ. Тендерот за бесплатна обука на граѓаните за компјутери не се поништи, туку, напротив, ...

Владини часови по компјутерска азбука

Дневник

Една третина од населението користи Интернет

Утрински

Заврши тендерот за набавка на компјутери во училиштата

А1

Почна бесплатната компјутерска обука за граѓаните

Канал5

Утрински Вечер Прес Канал5 А1 Време А1 А1 Вечер Прес

13 поврзани вести »

Нема изненадување во вториот круг од изборите во Франција

А1 - 17.06.2007

Нема изненадување во вториот круг од парламентарните избори во Франција. Претседателот Никола Саркози и мнозинството во Парламентот со 577 места се од иста десничарска партија - Унија за народно движење. Ова не се случило во Франција од далечната 1978 година.

Саркози излезе пијан на прес-конференција

Време

Саркози доби извинување за „пијаната снимка“

Дневник

Партијата на Саркози победи во првиот круг

Време

Новата победа го прави Саркози уште посилен

Утрински

Дневник Вест А1 Канал5 Вест Утрински Дневник Вечер Прес

13 поврзани вести »

Бесплатен интернет во следните 7 дена

А1 - 17.06.2007

Користењето на сите интернет услуги од денеска е бесплатно за граѓаните во Македонија, во рамки на владиниот проект „Бесплатен интернет за сите“. Граѓаните можат да воспостават бесплатна интернет конекција со повикување на телефонскиот број 055 858 858 и поврзување со корисничкото име „vladanarm“ и ...

Од недела еден месец џабе интернет

Вечер Прес

Интернет за пензионери!

Утрински

Владата ни ги зема и муштериите и профитот

Време

Владата ќе отвора бесплатни Интернет кафулиња

Вест

Време Утрински Дневник Вечер Прес А1 Канал5 Утрински Вечер Прес

13 поврзани вести »

Центарот за зависници од Кисела Вода ќе се дислоцира на периферија

Утрински - 16.06.2007

По неколкудецениско функционирање во Кисела Вода, Центарот за зависници ќе се дислоцира надвор од градот. Градоначалникот на Кисела Вода, Џорџе Арсов, информира дека Општината и Министерството за здравство, конечно, постигнале договор за дислокација на Центарот, откако пред нецели две години ...

Прва во спроведување на гасификацијата

Вечер Прес

Бившите власти избришале долг од три милиони евра

Дневник

Кисела Вода од понеделник ќе урива

Вест

Продолжуваат активностите на полето на урбанизмот во Кисела Вода

Утрински

Утрински Дневник Време Време Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес

12 поврзани вести »

Утре Груевски ја прави првата реконструкција на министерскиот кабинет за во владата да ја внесе ПДП

Канал5 - 17.06.2007

Утре Груевски ја прави првата реконструкција на министерскиот кабинет за во владата да ја внесе и партијата за демократски просперитет. Утре Груевски ја прави првата реконструкција на министерскиот кабинет за во владата да ја внесе и партијата за демократски просперитет.

Премиерот од инает прави грешки и добро нека размисли за потегот

Време

Абдулади Вејсели си го стокми баџанакот за министер

Дневник

Во ПДП обвинуваат за непотизам

Време

Министерот Коњановски поднесе оставка, ПДП влегува во Владата

Утрински

Вест Време Дневник Вечер Прес А1 Канал5 Време

12 поврзани вести »

Јас и Тоше сме екипа на срцето

Утрински - 15.06.2007

Магазин: ФЕСТИВАЛ Антонија Шола, хрватска актерка и пејачка, е потписник на текстот на победничката песна на Проески на ХРФ „Вежи ме за себе“ КАТЕРИНА ШЕКЕРОВСКА Хрватска пејачка, текстописец и актерка, Антонија Шола (27) ја сретнавме на неодамна завршениот Хрватски радиски фестивал на Хвар, каде ...

Отруено кучето на Тоше Проески

Вест

Со Тоше ме поврза сензибилитетот

Дневник

Немаше ништо спорно во настапот на Тоше во Словенија

Дневник

Антонија Шола: Тоше е голем професионалец

Вест

Вечер Прес Вест Време Дневник Утрински Дневник Вечер Прес

12 поврзани вести »

Косовци сакале да се прошверцуваат како Швеѓани низ земјава

Утрински - 15.06.2007

Двајцата организатори на шверцот со мигранти од Косово се во притвор во затворот „Скопје“ Косовските граѓани, кои во вторникот беа задржани на граничниот премин Долно Блаце, со лажни шведски пасоши се обиделе да стигнат на Скандинавскиот Полуостров.

„Швеѓаните“ сепак биле мигранти

Време

Косовци се правеле Швеѓани со лажни документи

Вест

Косовци осомничени за шверц на мигранти

Дневник

Откриени 17 мигранти со фалс шведски пасоши

Вечер Прес

А1 Дневник Канал5 Време Утрински Вечер Прес А1

12 поврзани вести »