TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-07-16 - 2007-07-22

Груевски в понеделник на отчет пред пратениците

Дневник - 21.07.2007

Вонредната седница на која премиерот Никола Груевски ќе треба да даде отчет за реформскиот курс на државата и за договорот со лидерот на ДУИ Али Ахмети, претседателот на Собранието Љубиша Георгиевски ја закажа за в понеделник.

Груевски в понеделник ќе зборува во Собранието за договорот со ДУИ

Утрински

Груевски пред пратениците за договорот со Ахмети

Време

Груевски не може да ја спречи двојазичноста на Македонија!

Вечер Прес

Итна седница за договорот ДУИ-ВМРО в понеделник

А1

Време Дневник Утрински Вест Вечер Прес А1 Утрински Дневник

44 поврзани вести »

Повлечена предлог-резолуцијата за Косово

А1 - 21.07.2007

Во новонастанатата ситуација САД успеа да го протурка она за што се залагаше со денови, решението да се бара надвор од ОН. Се приклучија и други западни земји, меѓу нив Германија и Франција. 120-те дена за нови преговори, предвидени со повлечената резолуција сега треба да се реализираат во рамките ...

Косово ќе развее знаме на независност на 28 ноември

Дневник

Косово ќе прогласи независност на 28 ноември

Време

Агим Чеку_ Косово ќе прогласи независност на 28 ноември

Утрински

Се очекува рускиот став за Косово

Време

Вест А1 Вест Време Дневник Канал5 Дневник А1

33 поврзани вести »

Гори шума во демирхисарско и крушевско

А1 - 22.07.2007

Над 400 хектари дабова и букова шума изгоре во двата пожари во демирхисарско и крушевско кои неколку дена беснеат во овој крај. Поради жешкото време и непристапниот терен, противпожарните екипи не можат да ги локализираат. Тие се малку на број, а немаат никаква помош од месното население.

ЦУК: Нови пожари во Тетовско

Канал5

Се уште беснее пожарот во Катланово

А1

Изгореа стотици хектари шума

Дневник

Македонија во пламен, шумите пеплосани

Утрински

Утрински Канал5 Канал5 Време Утрински Вечер Прес А1 Утрински

29 поврзани вести »

Расте бројот на жртви од горештините во Романија

А1 - 22.07.2007

Вкупниот број на жртви како последица од топлотниот бран во Романија се искачи на 15 лица откако викендов починаа уште шест, објави министерот за здравство Еуген Николаеску. Температурите во јужниот дел од Романија, долж Дунав и границата со Бугарија, во текот на викендов надминаа 42 степени.

Тринаесет лица починаа во горештините што ја зафатија Централна и Југоисточна Европа

Канал5

Поради горештините во Австрија починаа три лица

А1

12 починати од горештините во Романија

А1

Македонија под посебен режим за пеколот

Утрински

Вест Дневник Дневник Време Вечер Прес А1 Дневник Дневник

23 поврзани вести »

Потклекнаа под Маркови кули

Дневник - 20.07.2007

Македонскиот првак само два пати шутна во рамките на противничкиот гол Победа загуби од естонската Левадија со 0-1(0-0) на првиот меч од 1, квалификациско коло за Лигата на шампионите. Но, тоа не е најстрашното што завчера се случи на стадионот ,,Гоце Делчев“.

Победа се резилеше пред своите навивачи

Вест

Победа обезглавена на „Гоце Делчев“

Утрински

Јанковиќ: Звезда е фаворит

Дневник

Прилепчани за мајтап

Вечер Прес

А1 А1 Утрински Време Дневник Вест Вечер Прес А1

19 поврзани вести »

Потребна е дијагноза! Итно!

Капитал - 19.07.2007

Потребна е дијагноза! Итно! Парламентот полека, но сигурно станува интересно место. Бидејќи луѓето веќе навикнаа на ефтините шпански серии, каде што сите можат да предвидат што ќе се случи, вистинско освежување во ТВ понудата беше драмата во Парламентот. Главните ликови ги играат двајца мажи.

На граѓаните им се стемни за светло

Капитал

Свет бизнис

Капитал

Поддршка на отворена сцена

Капитал

Борбата со урбаната мафија продолжува

Капитал

Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал

19 поврзани вести »

"Романтичарите" блеснаа во Словенија

Вест - 21.07.2007

Куп на УЕФА - Одличен настап на Работнички Кометал против ХИТ Горица Како и претходните две години, така и оваа, најверојатно, само Работнички Кометал ќе го брани угледот на македонскиот фудбал во продолжението на настапите на меѓународната клупска сцена.

Велковски за нов евро-триумф на Работнички Кометал

Утрински

Апсолутно романтично во Нова Горица

Дневник

Трета среќа за дебармаалци

Време

Романтиката пак е ХИТ

Вечер Прес

А1 А1 Утрински Дневник Време А1 Дневник Време

19 поврзани вести »

Нова неславна европска авантура

Време - 21.07.2007

ВАРДАР И ВО ОВАА СЕЗОНА ВЕЌЕ НА СТАРТОТ СЕ ПРОСТУВА ОД ЕВРОПА Најтрофејниот македонски клуб Вардар неславно го одбележа своето шеесет годишно постоење, откако три минути пред крајот прими сомнителе гол и загуби од кипарскиот Анортозис со 0-1 на Градскиот стадио во Скопје во првиот меч од првото ...

Анортозис му го расипа 60. роденден на Вардар

Утрински

Фуриозен почеток и лош финиш за Вардар

Дневник

Финишот кобен за вардарци

Вест

Вардарци фатени во сопствената стапица

Вечер Прес

А1 А1 Дневник Утрински Вест Време Вечер Прес А1

17 поврзани вести »

Русија протера четворица британски дипломати

Време - 21.07.2007

КАКО ОДГОВОР НА БРИТАНИЈА Албанскиот парламент со 79 гласа „за“ го одобри договорот за продажба на државната телекомуникациска компанија „Албтелеком“ на турската „Челик енерџи“. Договорот во вредност од 120 милиони евра беше потпиша во 2005 година од тогашната влада на социјалистот Фатос Нано, која ...

Студени британско-руски односи

Дневник

Скотланд јард спречил заговор за убиство на Борис Березовски

Утрински

"Мини-кризата" со Лондон ќе помине

Вечер Прес

Березовски вели дека Пути сака да го убие

Време

Вест Утрински Утрински Утрински Дневник Вечер Прес Време Вест

17 поврзани вести »

Јапонската нуклеарна централа треба да остане затворена

Утрински - 19.07.2007

КАРИВА - Од јапонскиот град кој вчера беше погоден од земјотрес инсистираа на тоа дека најголемата нуклеарна централа во светот треба да остане затворена откако потресот предизвика радиоактивно истекување и откако нуклеарното тело на ОН соопшти дека објектот направил слаба процена на сеизмичките ...

Затворена оштетената јапонска нуклеарка

Вест

Клуч на нуклеарната централа

Вечер Прес

Озрачена вода истекла од централа при земјотрес

Време

Земјотресот во Јапонија истурил буриња со радиоактивен отпад

Дневник

Утрински Вест А1 Утрински Дневник Време Вест Вечер Прес

15 поврзани вести »