TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-09-10 - 2007-09-16

Зошто, Миле (Мицко)?

Утрински - 15.09.2007

МИСЛЕЊА ЈАНИ МАКРАДУЛИ Многу размислувам за тебе овие денови. Не знам што да правам со тебе, Мицко? И кога ме возат за на работа откај „Рамстор“, и кога ќе земам воздух на прозорец кога ме возат низ паркот и го здогледам т.н. Кинески ѕид во паркот.

Тендер за маски

Дневник

„Хотелската Окта“ пред невладиниот сектор

Дневник

Макрадули ги предаде доказите за „Хотел ОКТА“ на „Транспарентност“

Утрински

СДСМ влезе во „Транспарентност“, но ги заобиколи МВР и антикорупциска

Време

Канал5 Вечер Прес А1 Канал5 Вест Дневник Вест Време

39 поврзани вести »

Семејството на убиениот командир ги бара деталите за престрелката кај Ваксинце

Утрински - 15.09.2007

И пет дена по престрелката, се' уште ги нема телата на двајцата убиени напаѓачи ГОРАН АДАМОВСКИ „Очекувам лично министерката за внатрешни работи во четири очи да ми ја каже вистината за случувањата во Ваксинце“, вели за „Утрински“ Авни Алили, брат на убиениот полициски командир на станицата во ...

Косово ќе го екстрадира Заим Халили

Време

ОБСЕ нуди олеснувачи за Ваксинце

Дневник

Командант Туши до крајот на месецов ќе биде екстрадиран

Утрински

На повидок долга и неизвесна судска битка!?

Вечер Прес

Канал5 Дневник Вечер Прес А1 Вест Утрински Дневник Канал5

36 поврзани вести »

Катанец: Ќе го одработам договорот докрај

Дневник - 15.09.2007

Македонскиот фудбалски селектор, Словенецот Сречко Катанец од Љубљана, по ремито со Естонија во Скопје (1-1), порача дека ќе го одработи докрај двегодишниот договор со Фудбалската федерација на Македонија. Договорот му завршува во ноември, по одигрувањето на последниот квалификациски дуел во ...

Збогум за Катанец, но на 22 ноември!

Време

Катанец: Останувам на чело на македонската репрезентација

Вест

Среќко Катанец останува наш селектор

А1

Хаџиристески

Утрински

Утрински Дневник Време Вест Вест А1 А1 Дневник

32 поврзани вести »

Криза во владеачката коалиција во Србија

А1 - 16.09.2007

Спорот помеѓу владеачките партии во Србија, на претседателот Борис Тадиќ и на премиерот Воислав Коштуница околу датумот на претседателските и локалните избори станува се поголем. Според „Б92“, двете спорни точки би можеле да доведат до распад на владеачката коалиција, но не и до распишување на ...

Косово независно до 10 декември, најави Чеку

Канал5

Повикот на бојкот е повик за поделба

Дневник

Белград: Србите од Косово да не учествуваат на изборите

А1

Белград прифаќа само одлука од Обединетите нации

Дневник

Канал5 Дневник Утрински Утрински Вест А1 А1 Дневник

28 поврзани вести »

Половина од приведените во притвор во Шутка

Време - 14.09.2007

МАРАТОНСКИ РАСПИТ НА 14-ТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА АФЕРАТА СО ДРЖАВЕН ТУТУН Сунчица Стојановска Притвор за седум лица, другите седуммина ќе се бранат од слобода, одлучи истражниот судија, кој речиси три дена ги испрашуваше осомничените во скандалот со продажбата на тутун од државните резерви на „Јака табак“, ...

Седуммина во притвор

Вест

Седуммина во притвор за случајот „Јака табак“

Дневник

Седуммина од приведените во тутунската афера завршија во притвор

Утрински

Нема одмор додека трае ИСТРАГАТА!

Време

Вечер Прес А1 Канал5 Вест Утрински Време Дневник Вечер Прес

24 поврзани вести »

Нова распределба на становите

Време - 13.09.2007

Пред станбената зграда со социјални станови во Дебар вчера се одржа протест на лицата што бараа ама не добија станови во распределбата што се одржа пред три дена. Пред зградата што ја обезбедуваше дебарската полиција, одборот избран од барателите на станови со ниски примања, објасни дека протестот ...

Велешани добија клучеви за социјалните станови

Дневник

Социјалците се вселија во 140 стана

Утрински

Инвестбанка ќе гарантира при продажба на станови

Дневник

Обид за насилно вселување во Дебар

Дневник

Дневник Утрински Време Вест Вечер Прес Вечер Прес А1 Канал5

23 поврзани вести »

Еден-два победа на Ферари во Белгија

А1 - 16.09.2007

Кими Раиконен, возачот на Ферари, победи на денешната трка во Формула 1 за Големата награда на Белгија и така, барем теоретски, остана во трката за шампионската титула сезонава. Ова е трета победа по ред на Раиконен во Белгија, а овој пат зад него беше клупскиот колега Фелипе Маса, кој заостана 4,6 ...

Раиконен со пол позицијата на Спа

А1

Мекларен остана без бодови и ќе плати 100 милиони долари

Дневник

Драконска казна за Мекларен

Утрински

Кими Раиконен најбрз на првиот тренинг

Време

Време Вест Вечер Прес Утрински Вечер Прес А1 Време Дневник

19 поврзани вести »

Неофицијално Караманлис победник на изборите во Грција

А1 - 16.09.2007

Заврши гласањето на 12-тите грчки парламентарни избори. Според првичните резултати, кои најчесто точно го предвидуваат официјалниот резултат од гласањето, во водство е владејачката Неа демократија со 42,5% од гласовите. Речиси 4% помалку, или 38,5% од гласовите освои ПАСОК на Јоргос Папандреу, ...

Во Грција утре ќе се гласа за нов Парламент

А1

Грција поделена пред изборите

Дневник

Грција нема право на вето за Македонија во НАТО

Вест

Грција нема да ризикува нарушување на стабилноста во регионот со вето за Македонија

Канал5

Утрински Време А1 Утрински Време Вест Дневник Дневник

19 поврзани вести »

Се проверуваат исказите на Георгиевски и на Трајанов

Утрински - 14.09.2007

Изјавите на експремиерот Љупчо Георгиевски и на поранешниот министер за внатрешни работи, Павле Трајанов, околу нивната вмешаност во скандалот со продажбата на ОКТА ќе бидат проучени и разгледани во контекст на истрагата што се води за овој случај.

Две вистини во темелите на хотелот

Утрински

Уралската нафта и' носи милионски профити на ОКТА

Утрински

Зошто продажбите се фалични, а продавачите талични

Време

Трајанов: Никогаш не лобирав за продажбата на "Окта"

Вест

Утрински Дневник Време Утрински Дневник Дневник Вечер Прес А1

18 поврзани вести »

Нема да брзаме сите да ги испратиме на берза

Време - 15.09.2007

РАФАЈЛОВСКА ЗА ПАЗАРОТ НА СТРУЈА Министерката Вера Рафајловска вели дека измените на моделот на пазарот за струја според кои сите освен домаќинствата ќе купуваат струја од берзата ќе се одвиваат постапно. Таа додаде дека консултантската куќа „Хантон енд Вилијамс“, која ја ангажирало Министерството ...

Струјата нема да поскапи

Дневник

Влада: Струјата нема да поскапи

А1

Струјата ќе предизвика ценовен шок

Вест

Либерализација на енергетскиот пазар ќе ги зголеми цените на струјата за 100 отсто

Утрински

Канал5 Дневник Вечер Прес А1 Време Утрински Канал5 А1

18 поврзани вести »