TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-09-10 - 2007-09-16

Работнички успешен пред дуелот со Болтон

А1 - 15.09.2007

Победи пред своја публика остварија, денеска, двете водечки екипи во нашата најквалитетна фудбалска конкуренција. Милано против Напредок, Работнички Кометал над Силекс. Актуелниот вицепрвак, Работнички Кометал на Градски имаше успешна увертира пред дуелот од Купот на УЕФА против Болтон в четврток ...

Управата на Болтон ги подготвува фановите пред гостувањето во Скопје

Утрински

Гостинот на Работнички К., Болтон - еден од основачите на Премиерлигата

Утрински

Дебармаалци подготвуваат спектакл на теренот и на трибините

Време

Фудбал, забава, шоу и награди на мечот Работнички К. - Болтон

Дневник

Вест Утрински Вечер Прес Дневник

9 поврзани вести »

Кавракова со огромни попусти за десет дена продала 18 општествени фирми

Време - 14.09.2007

КОЈ Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КХВ? Марина Наќева Кавракова, новата претседателка на Комисијата за хартии од вредност, во мај 2001 година непосредно пред формирањето на широката владина коалиција на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ како директорка на Агенцијата за приватизација преку берзата со огромни попусти за ...

Марина Кавракова нов претседател на КХВ

Утрински

Кавракова - директор на Комисијата за хартии од вредност

Дневник

Кандидатката Марина Кавракова има кратка биографија

Време

Марина Наќева Кавракова е новата претседателка на Комисијата за хартии од вредност

Канал5

Утрински А1 Канал5

8 поврзани вести »

Фармер починал од струен удар

Време - 14.09.2007

НЕСРЕЌЕН СЛУЧАЈ Работник во живинарска фарма го загубил животот од струен удар додека со сопственикот на фармата чистеле просторија на фармата, завчера во кумановското село Слупчане. Станува збор за Абдула Камбери, жител на кумановското село Лојане, кој од изгорениците од струјниот удар починал на ...

Од струен удар загина градежен работник тан штрајкува со глад

Вест

Работник на фарма почина од струен удар

Утрински

Струен удар усмрти 21-годишно момче

Утрински

Починал од струен удар додека се туширал

Време

Дневник Вест Вечер Прес

8 поврзани вести »

Надежите ја совладаа Естонија, Јонуз незадоволен од играта

Утрински - 13.09.2007

И покрај победата од 1:0, македонскиот селектор најавува проветрување на тимот ЕМИЛ КИТАНОВСКИ „Знаев дека ќе победиме, но дека тешко ќе стигнеме до триумфот со незгодните Естонци. По завршувањето на овие квалификациски средби, сликата е прилично јасна, знам со какви сили располагам, кој е ...

Пандев мораше да помогне

Дневник

Топката се стркала во голот на Естонија

Вечер Прес

Младите фудбалери ја совладаа Естонија

А1

Против Естонија по првата победа

Вест

Утрински Време Дневник

8 поврзани вести »

Вашиот автомобил, ваше огледало

Утрински - 14.09.2007

ТЕСТ Кога се подготвувате за годишен одмор, во колку часот тргнувате? А. Во пет часот наутро за да го избегнете метежот Б. На полноќ за да можат децата да спијат за време на патувањето В. Сеедно ви е кога ќе тргнете, и така нема да го избегнете метежот Ви се случи она што воопшто не го посакувавте, ...

Романската влада ги откупува старите автомобили на граѓаните

Утрински

Автомобилите во ЕУ пред енормно поскапување

Утрински

Автомобилските брендови не одминуваат

Вечер Прес

Во Македонија не се произведуваат автомобили

А1

Канал5 Вечер Прес А1

8 поврзани вести »

Околу 75 отсто уништен родот во општината

Време - 15.09.2007

ШТЕТИ ВО КРИВОГАШТАНСКО Околу 3,2 милиони евра изнесува штетата на земјоделските култури во општината Кривогаштани од августовското невреме. Просечен процент на штетата во општината е 75 отсто. Најголеми штети има во селото Крушеани, каде што родот на пиперките и тутунот е сто отсто уништен.

Еднократна помош добија пензионери без бавчи, пиперки и тутун

Време

Повеќе од 200 земјоделци од Кривогаштани и од Крушеани и денеска протестираа пред општината

Канал5

Штетата во Кривогаштани е 3 милиони и 150 илјади евра

А1

Три милиони 200 илјади евра е проценетата штета од невремето во Кривогаштани

Канал5

Дневник Утрински А1

8 поврзани вести »

Федерер сега му се намерачи на олимпиското злато

Време - 12.09.2007

ПО 12-ТЕ ПОБЕДИ НА ГРАНСЛЕМИ Златен медал на Летните олимписки игри в година во Пекинг е следната цел на светскиот тениски рекет број еден, Швајцарецот Роже Федерер. - Идната година е олимписка и поради тоа сум возбуден. Се надевам дека ќе поминам подобро од минатиот пат - рече Федерер.

Сампрас предвидува дека Федерер ќе го мине

Дневник

Сакам злато од Игрите во Пекинг

Вечер Прес

Федерер се извлече и продолжи да победува

Време

Федерер не му даде брејк на Ѓоковиќ

Дневник

Утрински Вечер Прес А1

8 поврзани вести »

Русија е европски првак во кошарка

А1 - 16.09.2007

Кошаркарите на Русија освоија златен медал на Европското првенство во Шпанија, откако во вечерашното финале ја совладаа репрезентацијата на Шпанија со 60:59 (11:22, 20:12, 15:15 и 14:11). Најефикасен во руските редови беше Андреј Кириленко со 17 поени и 5 скокови, а кај Шпанците најрасположени беа ...

Кошарка: Русија и Шпанија во финалето

А1

Хрватска и без победа во најдобриот октет

Дневник

Шпанските кошаркари чесно до четврт-финалето на ЕП

Утрински

Израел ја измачи Шпанија и ја уплаши Хрватска

Време

А1 Утрински Дневник

8 поврзани вести »

РЕК Битола работи со два блока

А1 - 15.09.2007

Почна да работи третиот блок во РЕК Битола. Сега битолската централа работи со два блока, бидејќи другиот е во ремонт. Дефектот на блокот се случи пред неколку дена, поради што централата функционираше со само една третина од капацитетот.

РЕК „Битола“ старее и мора да се растовари

Дневник

Србија ја спасува Македонија од мрак

А1

Дефект во РЕК „Битола“, ТЕЦ „Осломеј“ вклучена во системот

Утрински

Повторно откажаблокот во РЕК „Битола“

Време

Вечер Прес А1 А1

8 поврзани вести »

Разрешен Коста Трпковски

Дневник - 12.09.2007

Коста Трпковски е разрешен од функцијата директор на Агенцијата за електронски комуникации поради повреда на Законот и на други прописи. Комисијата, која е највисок управен орган во Агенцијата, утврди дека Трпковски ги прекршил законските прописи со кои се регулираат малопродажбените цени во ...

Коста Трпковски разрешен од директорското место во АЕК

Време

Вработени во АЕК ја тужат Агенцијата оти седум месеци не земале плата

Канал5

Разрешен директорот на Агенцијата за електронски комуникации

Утрински

Разрешен Коста Трпковски

Вест

Вечер Прес А1 Канал5

8 поврзани вести »