TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-10-15 - 2007-10-21

Ѓорѓи Ѓорѓевски се врати во Скопје

А1 - 21.10.2007

Со тешкиот психички товар и низата тешки повреди, Ѓорѓи Ѓорѓевски од Нова Градишка вечерва со санитетско возило околу 19 часот и 30 минути беше донесен во Ургентниот центар во Скопје. Веднаш е сместен на Трауматолошкото одделение, каде му беа вршени прегледи.

Снегот и малгата во Крушево не ја покрија тагата и болката за Тоше Проевски

Канал5

Ѓорѓи Георгиевски попладнево е пуштен од болницата во Нова Градишка

Канал5

Гробот на Тоше ново светилиште

Време

Почнува сликањето на иконостасот во манастирот Свето Преображение во Крушево

Канал5

Дневник Дневник Дневник Дневник Дневник Дневник Вест Утрински

250 поврзани вести »

Глорификација - Косово економско Елдорадо!

Утрински - 20.10.2007

Анализа АБДУЛМЕНАФ БЕЏЕТИ Едни го промовираат Косово како елдорадо на Балканот, други бараат „економска тапија“ за него! Како што се доближува времето за дефинирање на статусот на Косово, во Србија се' погласно се шпекулира за „економската вредност“ на Косово.

Македонија е маргинализирана околу статусот на Косово

Утрински

Кому му беше потребен тетовскиот митинг?

Утрински

Митинг во Тетово за независност на Косово

Утрински

Тачи бара брза независност за Косово

Дневник

Вечер Прес А1 Време Канал5 Утрински Канал5 Вест Време

29 поврзани вести »

Акционерите последни ќе добијат пари

Дневник - 20.10.2007

Вредноста на акцијата ќе биде пресметана според номинална цена, бидејќи тргувањето на берзата е запрено Граѓаните што поседуваат акции во Македонска банка се во паника по отворањето на постапката за ликвидација. Тргувањето со акциите на оваа банка на Македонската берза е запрено така што тие немаат ...

Македонска има пари да ги обесштети клиентите

Утрински

Од понеделник ќе ги попишува штедните влогови на близу 180.000 луѓе во Македонска банка

Канал5

Кредитите мора веднаш да се вратат

Дневник

Што му требаше на Гошев !?

Вечер Прес

А1 Дневник Канал5 Утрински Време Вест Вечер Прес Вечер Прес

25 поврзани вести »

Седлоски_ Против Хрватска нема да се браниме

Утрински - 20.10.2007

Тензиите секогаш се присутни кога играат Хрватска и Македонија Ние ќе ја играме нашата игра, веќе докажавме дека може да се носиме со најсилните: Гоце Седлоски Се играше 36 минута, кога Гоце Седлоски го занеме „Максимир“. Ако Славен Билиќ, тој 24 март немаше среќа и го немаше Дарио Срна, кој знае ...

Англија ќе нудела премија за Македонија да ја победи Хрватска?

Време

Пандев: Нема да им пуштиме на Хрватите

Вечер Прес

Победа во Скопје по 38 месеци

Дневник

Катанец: Хрватска носи рејтинг-поени

Дневник

Вечер Прес Дневник Утрински Вест Дневник Време А1 Утрински

22 поврзани вести »

Турците не беа во конзорциумот, бодовите за „Хач“ измислени

Време - 20.10.2007

ШТО СЕ КРИЕ ВО ТУЖБАТА НА „СЕНКАП“ ЗА ТЕЦ „НЕГОТИНО“ Мери Јордановска Ивана Билбиловска Фирма-фантом, дополнително измислени тендерски правила и неправилно бодување на понудите се причините поради кои „Сенкап“ ја тужи Владата и бара замрзнување на тендерот за продажба на ТЕЦ „Неготино“, на кој ...

НСДП: Министерката Рафајловска ги штити интересите на државата

Дневник

Рафајловска нема да потпише некомплетни документи за „Неготино“

Утрински

Рафајловска не потпишува фалшлив договор за ТЕЦ

Време

ТЕЦ „Неготино“ ќе ги уништи лозјата покрај Вардар

Дневник

Вечер Прес А1 Канал5 Време Дневник Вест Вест Време

22 поврзани вести »

Парното на АД „Топлификација“ поевтино за 6,06 отсто

Утрински - 20.10.2007

Регулаторната комисија ја обвинува „Топлификација“ дека незаконски тргувала со нафта Наместо 24,5 денари за квадрат станбена површина, колку што досега чинеше греењето, сега со намалувањето тоа ќе изнесува 22,96 денари СНЕЖАНА КАЛАБАКОВА Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука цената на ...

Парното ќе поевтини за шест отсто

Дневник

"Топлификација" тргувала со мазут без лиценца

Вест

Топлификација тргувала без лиценца

Вечер Прес

Поевтинува парното греење

А1

Канал5 Вечер Прес Дневник Време Дневник Дневник Вест Време

21 поврзани вести »

За финансиското планирање во компаниите

Капитал - 18.10.2007

За финансиското планирање во компаниите Моментално во големите компании процесот на донесување пресметки доведува директно до она што всушност никогаш не сте го сакале. Се прикриваат можностите за раст на компанијата. Се поттикнуваат лоши облици на однесување, посебно кога условите на пазарот се ...

Алкалоид ќе развива нови анти-вирусни лекови и дијагностички постапки за рано откривање на карцином

Капитал

НА ЗЕМЈАТА И Е ПОТРЕБЕН ЧАДОР

Капитал

На берзата се уште најисплатливо, но и најризично

Капитал

МЕТРОЛОГИЈА И МЕТЕОРОЛОГИЈА

Капитал

Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал

21 поврзани вести »

Путин вети ново оружје

Дневник - 19.10.2007

Претседателот Владимир Путин најави дека Русија ќе ги развива стратегиските сили, вклучувајќи и производство на сосема нови оружја , за да ги зачува своите природни богатства. Одговарајќи на прашања од граѓаните, Путин истакна дека искуството на војната во Ирак укажува на потребата земјите богати ...

Русија има сила да ги заштити интересите на својата територија

Утрински

Иран ги отфрли заканите на Буш

Дневник

Буш: Ќе има трета светска војна

Вечер Прес

Русија и Иран заедно против заканите

Време

Канал5 Утрински Канал5 Вечер Прес Утрински Време Дневник Време

20 поврзани вести »

Обид за деблокирање на Анкетната комисија

А1 - 21.10.2007

Претседателот на македонското Собрание, Љубиша Георгиевски за утре свикал состанок со координаторите на парламентарните партии со цел да се изнајде начин за деблокирање на работата на Комисијата, задолжена за расветлување на неодамнешните инциденти во Парламентот.

Експерти: Анкетната комисија мора да продолжи со работа да ги расветли инцидентите

Канал5

Андов ќе си оди ако не дојде Рамадани

Дневник

Андов: Ќе дадам оставка ако не се врати ДПА

Вест

Координација на пратеничките групи в понеделник за деблокада на истрагата за инцидентите

Канал5

Утрински Вечер Прес А1 Вест Канал5 Дневник Време Утрински

20 поврзани вести »

Раиконен е светски првак во Формула 1

А1 - 21.10.2007

Финецот Кими Раиконен од тимот на Ферари е нов светски првак во Формула 1, откако триумфираше во супер - драматичната и крајно возбудлива последна трка од сезоната, бразилското Гран При на пистата во Интерлагос. Во конечниот поредок асот на италијанската екипа собра еден бод повеќе од Фернандо ...

Тројна потера по круната во Бразил

Утрински

Алонсо по хет-трик, Хамилтон и Раиконен за прва титула

Дневник

Хемилтон, Алонсо или Раиконен

Вест

Нов шампион: Хамилтон, Алонсо или Раиконен?

Време

Вечер Прес А1 Утрински Дневник Време Вечер Прес Дневник Време

19 поврзани вести »