TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-10-22 - 2007-10-28

Во случајот со Тоше за жал не бил почитуван ниту еден од професионалните стандарди за ВИП личности

Канал5 - 28.10.2007

Тоше Проески не смеел да управува со Туарегот на патот кон Загреб туку требало да седи на задното седиште во будна состојба, џипот требало да го управува професионален возач а не негов другар, и пред нив да се движи второ возило претходница – ниту еден од овие професионални стандарди при ...

Никој не го отвора чекмеџето за обнова на Универзална сала

Дневник

Љиља сакаше Тоше да биде слободен

Вест

Мирослав Рус: Да помогнеме во изградбата на македонската црква во Загреб

Дневник

Тоше со три албуми на врвот на хрватската топ-листа

Дневник

Дневник Време Вест Утрински Време Утрински Вечер Прес Време

71 поврзани вести »

Погребан полицаецот Драганов

Вест - 27.10.2007

НА ГРОБИШТАТА ВО СЕЛОТО ДОЛНО ЛИСИЧЕ Вчера на гробиштата во скопското село Долно Лисиче со сите почести беше погребан 24-годишниот полицаец Игор Драганов, кој пред два дена беше убиен од заседа на непозната вооружена група кај Танушевци. Тага и неизмерна болка вчера го обвија селото Лисиче.

Политички престрелки за теророт на границата

Дневник

ЕУ е загрижена за инцидентот кај Танушевци

Утрински

Полицаецот загинал од куршум, а не од превртувањето на џипот

Утрински

Не сакаме Танушевци да се спомнува по лошо

Дневник

Утрински Време Вечер Прес Вечер Прес Вечер Прес А1 А1 А1

34 поврзани вести »

Штедачите во „Македонска“ парите ќе ги добијат на рати

А1 - 28.10.2007

Штедачите во „Македонска банка“ нема одеднаш да ги добијат назад сите вложени пари. На фирмите и граѓаните клиенти на банката парите ќе им се враќаат на рати, во процес кој ќе трае со месеци. Фондот за осигурување на депозити со соопштенија залепени на сите експозитури на банката денеска за ова ги ...

Гошев да ја управува Македонска и да ја продаде

Време

Спречивме да исчезне капиталот од Македонска банка

Утрински

Против ликвидацијата на Македонска

Вечер Прес

Трајко ли ја позлати Стопанска банка!

Вечер Прес

А1 Канал5 Канал5 Дневник Утрински Вечер Прес А1 Утрински

29 поврзани вести »

Турската армија уби 15 курдски бунтовници

А1 - 28.10.2007

Турската армија убила 15 курдски бунтовници во операција изведена денеска во областа Тунџели, источна Турција, јави Си-Ен-Ен Турк. Операцијата била преземена во планински реон на околу 600 километри северно од границата со Ирак.

Бабаџан: Турција ги има на маса сите варијанти за дејствување против ПКК

Канал5

Ердоган со закана дека ќе нареди акција против курдските герилци во Северен Ирак

Канал5

Турски авиони ги снимаат упориштата на ПКК

А1

Прекинати разговорите за северен Ирак

Време

Утрински Дневник Време Вест Канал5 Вечер Прес Утрински Време

28 поврзани вести »

Изгасени поголем дел од пожарите во Калифорнија

А1 - 28.10.2007

Пожарникарите во Калифорнија изгасија поголем дел од пожарите што во текот на изминатата недела ја зафатија оваа држава, пренесуваат локалните медиуми. Останатиот дел од пожарите сепак, и понатаму се опасност за 20.000 куќи. Во гаснењето на пожарите помогнало студеното време и слабиот ветер, што ...

Пожарите во Калифорнија под контрола - воздухот исполнет со пепел и прав

Канал5

Продолжува борбата со огнената стихија

Време

Пожарите убија 14 луѓе

Дневник

Пронајдени четири јагленосани тела од пожарите во Калифорнија

А1

А1 Канал5 Утрински Време Дневник Вечер Прес А1 А1

28 поврзани вести »

Името не го даваме, НАТО го даваме?

Време - 27.10.2007

ШТО НЕ ОЧЕКУВА НА ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЊУЈОРК? Македонија на преговорите за името во Њујорк нема намера да отстапи од уставното име, како основен столб на идентитетот и достоинството на нацијата. Прашањето за името со Грција е билатерален спор, а двојната формула, на што е спремна Македонија, е соодветен ...

„Елефтерос Типос“_ Пет држави ќе ја признаат Македонија под уставното име

Утрински

Во Њујорк ќе го браниме уставното име

Дневник

Македонија останува на своите позиции за името

Утрински

Грција во паника дека ја губи битката со името

Вечер Прес

А1 Утрински Време Канал5 Вест Вечер Прес А1 Вест

24 поврзани вести »

ТЕЦ „Неготино“ се припојува кон ЕЛЕМ

А1 - 27.10.2007

ТЕЦ „Неготино“ се припојува кон ЕЛЕМ. Ова најверојатно ќе биде одлуката на Владата за конечно решавање на проблемот со неготинската термоцентрала. Владини извори за А1 тврдат дека е можно да се случи таков епилог, после целата рашомонијада со купопродажбата од страна на конзорциумот предводен од ...

Одлуката за „Хач“ е во корист на граѓаните

Дневник

СДСМ бара Груевски да го разреши Ставрески

Вест

Јавноста очекува одговорност за „Хач“

Утрински

Неготинската термоцентрала, најверојатно, ќе остане државна

Време

Утрински Канал5 Дневник Вечер Прес А1 Вест Време Канал5

23 поврзани вести »

Доктор или еким

Капитал - 24.10.2007

Што правите бре ?! Доктор или еким Александар Писарев, [email protected] Знаете ли каква е разликата помеѓу доктор и еким. Доктор е стручњак од областа на медицина (се подразбира со универзитетска диплома) кој, според одреден степен на развојот на општеството и науката работи во адекватни ...

Како да ја анализирате вредноста на акциите

Капитал

Телекомуникациските компании најпрофитабилни во Македонија

Капитал

Како инвестира “деканот”на Wall Street

Капитал

ДОТЕРАJТЕ ГО ЧАСОВНИКОТ СПОРЕД ЕВРОПСКОТО ВРЕМЕ

Капитал

Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал Капитал

22 поврзани вести »

ДПА се враќа во анкетната комисија

А1 - 25.10.2007

ДПА се враќа во анкетната комисија која в понеделник ќе ја продолжи истрагата за тепачките во Собранието. А однесувањето на заменик министерот за внатрешни работи Елмази предизвика најжестоки реплики на собраниските прашања. Опозицијата бараше негова смена, ДПА реагираше нервозно, Премиерот ...

ДПА се враќа во Анкетната комисија

Вест

ДПА утре се враќа во комисијата?

Време

Анкетна комисија која ги истражува инцидентите во собранието продолжува со работа в понеделник

Канал5

Скандалите на ДПА - покритие за неспособност

Утрински

Утрински Дневник Вечер Прес Утрински Канал5 Утрински Дневник Вечер Прес

20 поврзани вести »

Националниот празник се славеше без македонска музика

Дневник - 26.10.2007

Организаторот на прославата вели дека дела од домашни автори биле изведени на свечениот концерт на 8 Септември Зошто немаше македонски композиции на свечениот концерт што на 23 Октомври се одржа во Македонската опера и балет, прашуваат од асоцијацијата на композитори на Македонија.

Прославата на 23 Октомври помина без македонски дела

Утрински

Бојкот за ненаучената историја

Дневник

ВМРО-Македонска непоканета на државните прослави

Дневник

23 Октомври е празник и на партизаните

Вест

Време Дневник Утрински Утрински Вест Вечер Прес А1 Канал5

19 поврзани вести »