TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-02-19 - 2007-02-25

Груевски ќе ја смирува кризата во коалицијата

Време - 24.02.2007

СРЕДБА НА ВЛАДИНИТЕ ПАРТНЕРИ Тито Петковски ќе го брани ставот дека ДУИ треба да влезе во власта, Џафери и Тачи ќе го тврдат спротивното, а Груевски ќе се обиде да ја смири нетрпеливоста меѓу двете партии. Вака ќе настапат челниците на владејачките партии на средбата следната недела, која ја свика ...

Ахмети чека покана од Груевски, а не од Тито

Дневник

Достоинството нема цена

Време

Сателити и сонце

Дневник

Нема криза, само мали тензии

Вечер Прес

Вест Дневник Вечер Прес А1 Вест Дневник Утрински Канал5

37 поврзани вести »

Милион потписи за одбрана на Косово

Дневник - 24.02.2007

Социјалистичката партија на Србија почна акција за собирање милион потписи „за одбрана на Косово“, која ќе трае до 10 март, кога официјално треба да завршат преговорите меѓу Белград и Приштина за статусот на покраината, на покраината.

Границата стана селски проблем

Дневник

Србите и Косовците преговараа за имотот

Време

Русија ќе се воздржи од гласање во Советот за безбедност за Косово

А1

Македонија, Србија и Косово ќе ја интензивираат соработката

А1

Дневник Вест Дневник Дневник Канал5 Канал5 Канал5 А1

35 поврзани вести »

ШТО БАРАМ ЈАС ТУКА?

Вест - 24.02.2007

ЕВТИНИ ПРИКАЗНИ - Биљана Секуловска СУДИЈКАТА ЌЕ СЕ ОНЕСВЕСТЕЛА КОГА ГО ВИДЕЛА КРАСНИЧИ ВО СУД. ОБВИНЕТИ ЗА ТЕРОРИЗАМ ТРЕБА ДА СЕ НА ТЕЛЕВИЗИЈА. ДА ДАВААТ ИЗЈАВИ. КАКО ПОЛИТИЧАРИ Мендух Тачи го нарече претседателот бандит и крадец, а една новинарка дека е за Бардовци.

Независен притисок?!

Дневник

Паравојската на слобода, а политички актери во молк

Време

Кондово 2004-та беше политички договор организиран од владини претставници

Време

Красниќи бил проблем на независното судство

Време

Дневник Вечер Прес Канал5 Канал5 Вест Канал5 Дневник Вечер Прес

25 поврзани вести »

Кометал Ѓорче Петров ја заврши евро-сезоната

А1 - 25.02.2007

Кометал Ѓорче Петров ја заврши евро-сезоната откако за нашиот првак резултатски неповолно мина последниот натпревар од групата во лигата на шампионките меѓу Шлагелсе и ФТЦ Будимпешта. Кон него рефлектираа и во Кометал Ѓорче Петров, но и покрај вчерашната победа над Хипо, македонскиот првак нема да ...

Ракомет: Кометал Ѓорче Петров - Хипо 23:22

А1

Победата единстевна алтернатива на кометалки против Хипо

Утрински

Хипо никогаш не славел во „Кале“

Време

Победа ја спасува сезоната

Дневник

Вест Време Дневник Дневник Дневник Вест Вест Време

22 поврзани вести »

Ден по конгресот СДСМ и лидерката Шеќеринска тргнуваат по враќање на изгубената доверба

Канал5 - 25.02.2007

Бучковски нема да прави нова партија. Останува во СДСМ и се нуди на партискиот врв што го предводи Шеќеринска да помогне партијата заеднички да ја кренат на нозе по неуспешната 2006-та. Бучковски нема да прави нова партија. Останува во СДСМ и се нуди на партискиот врв што го предводи Шеќеринска да ...

Бучковски се уште на идејата за фракционерство

А1

Бучковски има оправдување за милион евра

Дневник

Да не се направи од готово вересија со НАТО

Дневник

Непосредни избори - тренд или погрешна терапија

Време

Утрински Време Вест Канал5 Утрински Време Дневник Вечер Прес

22 поврзани вести »

Четворица американски војници загинаа во два инциденти во Ирак

А1 - 23.02.2007

Четворица американски војници загинаа во два одвоени инциденти во Ирак, со што цифрата на загинати Американци во оваа земја во февруари се искачи на 66. Тројца од нив се убиени синоќа додека „извршувале борбени операции во Ал Анбар во западен Ирак“, се наведува во соопштение од американската ...

Американските демократи предлагаат ограничување на мисијата на силите на САД во Ирак

Канал5

Принцот Хари во мај оди на ирачкиот фронт

Време

Принцот Хари на воена служба во Ирак

Вест

Принцот Хери заминува на ирачкото боиште?

Дневник

Вечер Прес А1 А1 А1 Утрински Вест Канал5 Време

21 поврзани вести »

Г. Вартоломеј застанал на страната на СПЦ, тврдат грчките медиуми

Утрински - 24.02.2007

Патријархот рекол дека во прегратките на православието не може да се прифати црквата под името „македонска“ БИЛЈАНА ЈОВАНОВСКА Наспроти задоволството од средбата и приемот кај вселенскиот патријарх г. Вартоломеј, македонската црковна делегација, не може да се пофали со добри вести од Цариград.

На ред се разговорите со СПЦ

Време

Тимотеј и Наум задоволни од средбата

Вечер Прес

Проблемот со Вранишковски експресно решен

Време

МПЦ задоволна од приемот кај Вартоломеј

А1

Утрински Канал5 Утрински Дневник Вечер Прес А1 Време Утрински

19 поврзани вести »

Ракомет: Вардар Про-Босна 32:31

А1 - 25.02.2007

Студениот туш од Данска за нас сепак го амортизираа ракометарите на Вардар Про кои ја совладаа Босна само со еден гол во првата пресметка од 1/4-финалето во купот на победниците на куповите. Надеж за подолг престој во континенталните купови имаат и ракометарите на Вардар Про.

Алушовски: Ќе ја победиме Босна

Време

Вујовиќ размислува само за Скопје

Дневник

Вујовиќ - Каква било победа, разликата не е важна

Утрински

Буџетот за годинава - 650.000 евра

Време

Вечер Прес Вест Дневник Дневник Вест Време Време Вечер Прес

19 поврзани вести »

Струјата ќе поскапи најмногу за 2,5 отсто

Време - 23.02.2007

РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА Граѓаните од март ќе плаќаат поскапа струја. До четврток следната недела регулаторната комисија ќе ја утврди конечната одлука околу поскапувањето, меѓутоа велат дека струјата нема да поскапи повеќе од 2,5 отсто за разлика од претходното барање на Австријците од ЕВН-ЕСМ од 14 ...

Поскапувањата нема да запрат со струјата и водата

Дневник

Од март струјата поскапа за 2,5 отсто

Вест

Струјата ќе поскапи најмногу до 2,5 проценти

Вечер Прес

Струјата ќе поскапи за најмногу 2,5%

А1

Канал5 Вест Вечер Прес А1 Канал5 Вест Канал5 А1

16 поврзани вести »

Груевски ги разгледува барањата на Ахмети, ќе му одговори следната недела

Утрински - 24.02.2007

Во Владата не сакаат да ги коментираат условите на првиот интегративец Премиерот Никола Груевски сериозно ќе ги разгледа барањата кои лидерот на ДУИ, Али Ахмети, му ги упати како одговор на обидите за заживување на политичкиот дијалог во земјава.

ДУИ без ЕУ, САД и НАТО не разговара со Груевски

Вест

Ахмети бара за да не му дадат

Утрински

ДУИ и натаму условува

Вечер Прес

Ахмети ќе чека една недела за одговор на Груевски

А1

Канал5 Дневник Вечер Прес А1 Време Канал5 Вечер Прес Време

16 поврзани вести »