TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2007-02-19 - 2007-02-25

Сега Лил му се заканува на Манчестер Ј. со исфрлање од ЛШ

Утрински - 24.02.2007

УЕФА остро му се закани на Лил поради инцидентот што се случи на трибините на стадионот во Ленс, на мечот од Лигата на шампионите против Манчестер јунајтед. Но, најновите информации велат дека вината можеби е токму на англиската страна.

Одбиено барањето на Лил за преигрување со Манчестер

А1

Лил се соочува со бесот на УЕФА

Вест

Контроверзна победа на Манчестер Ј., Лил ќе се жали на чудниот гол

Утрински

Реални надежи за Баварците

Дневник

Вечер Прес А1 Дневник

8 поврзани вести »

Ќе се раскинуваат штетните концесии околу Рашче

Дневник - 24.02.2007

Техничката инспекција издала забрана за работа на концесионерите околу изворот и ќе испитува колку диви фирми копаат во заштитените зони Министерството за економија најавува дека ќе ги преиспита договорите со концесионерите на рудници и варовници во првата заштитена зона околу изворот Рашче.

Каменоломите и фекалиите - опасности за Рашче

Време

За 20 години ќе немаме вода за пиење

Вест

Пет тони динамит дневно го тресат Рашче

Дневник

Рашче мора да се чува

Дневник

Вечер Прес А1 Дневник

8 поврзани вести »

Почнува изградбата на инфраструктурата низ Расадник

Време - 24.02.2007

ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ КОСТОВСКИ И АРСОВ СЕ ДОГОВОРИЈА Водоводната, канализациската, електричната, уличната и сите други мрежи од инфраструктурата во новата населба Расадник во општината Кисела Вода ќе почнат да се градат за десетина дена, најавија вчера градоначалниците Трифун Костовски и Џорџе Арсов.

Во Расадник се гради нова населба

Дневник

Изградбата на инфраструктурата во Расадник приоритет на Општината и на Градот

Утрински

Во Расадник - мал град со аква парк

Вечер Прес

Градоначалникот на Кисела Вода Џорџе Арсов не знае колку дивоградби има во неговата општина

Канал5

Вечер Прес Дневник Дневник

8 поврзани вести »

И даночниците незаконски потрошиле 925.000 евра на набавки

Време - 24.02.2007

РЕВИЗОРИТЕ ЈА КОНТРОЛИРАА РАБОТАТА НА УЈП Повеќе од 925 илјади евра потрошила Петра Митева, поранешна директорка на Управата за јавни приходи, за 22 набавки спроведени спротивно на Законот за јавни набавки, утврдиле во Државниот завод за ревизија.

Петра Митева незаконски го купила деловниот објект во „Тифани“

Дневник

Ревизорот ја товари Петра Митева за зградата „Тифани“

Утрински

Паушални квалификации за ревизорот Гулев

Утрински

Петра му давала на Палчо. Предвреме. Пари!

Вечер Прес

Канал5 Вест Утрински

8 поврзани вести »

Добредојде за Македонија со половина дузина голови

Дневник - 24.02.2007

Македонската футсал-репрезентација на почетокот од квалификацискиот турнир за ЕП-2007, во Мадрид, од домаќинот Шпанија беше пречекана со половина дузина голови (1-6). Убедливиот пораз за македонските футсалци од актуелниот европски и светски првак Шпанија беше очекуван.

Со триумф до второто место во групата

Вест

Полјаците се пресвртница

Време

Играме со Шпанија, ќе мислиме на Полска

Вест

Сребрениот јубилеј против футсалските вонземјани

Време

Време Вест Дневник

8 поврзани вести »

Свечена академија во спомен на претседателот Трајковски

Дневник - 24.02.2007

Пристапи на лидерство и различности во начинот на лидерство се двете теми за кои во рамките на Младинскиот форум ќе се разговара денеска, на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово. Младинскиот форум беше официјално отворен синоќа како дел од Вториот меѓународен лидерски форум, кој по повод ...

Три години од загинувањето на претседателот Борис Трајковски

Утрински

Повторно осквернавен споменикот на Борис Трајковски во Струмица

А1

Пак украдени буквите од споменикот на Борис Трајковски

Вест

Фондацијата „Борис Трајковски“ организира лидерски форум

Дневник

Канал5 Канал5 Дневник

8 поврзани вести »

Високата плата не е гаранција за добра пензија

Утрински - 24.02.2007

Пензиите забетонирани на 27.000 денари, реакции од 500 корисници ЈАСМИНА ЈОВАНОВСКА Најголемиот број од пензионерите, околу 88 отсто, се со скромни и ниски примања. Овие пензионери реагираат дека не знаат како да преживеат. Но, реагираат и оние со повисоки пензии, кои се жалат дека државата не им ...

Стечај за фирмите што не плаќаат придонеси

Дневник

Трет пензиски столб од идното лето

Дневник

Стартуваа подготовките за третиот пензискиот столб

А1

Трет доброволен пензиски фонд ќе профункционира до средината на 2008

Канал5

Утрински Канал5

7 поврзани вести »

Милан ја откри понудата за Роналдињо

Вечер Прес - 22.02.2007

Официјалниот претставник на калчо гигантот Милан за шпанската Примера дивизион, Ернесто Бронѕети, во наредните денови ќе има нов состанок со братот на Роналдињо, кој истовремено е и агент на најдобриот фудбалер на денешницата, Роберто де Асис.

Интер дава пет играчи за К. Роналду?

Дневник

Интер дава 50 милиони евра за Кристијано Роналдо

Време

Роналду решен да ги занеми критизерите

Дневник

Европски рекорд на незапирливиот Интер

Време

Утрински Вечер Прес

7 поврзани вести »

Чекав и дочекав!

Вечер Прес - 24.02.2007

После 11 години музичка кариера, сосема доволна бројка одлични хитови, бројни награди... конечно се случи и првенчето "Збогум најмила". Зад проектот стои никој друг туку охриѓанецот Ѓоко Танески. Момчето со прекрасен глас. Глас како од Бога даден за опејување на можеби најубавите балади што ...

Танески го промовираше „Збогум најмила“

Време

Ѓоко со шампањско го прослави првенчето

Вест

Се случи и првенчето на Ѓоко Танески

Вечер Прес

Деби албум на Ѓоко Танески

Вест

Време Дневник

7 поврзани вести »

Агентите во „Фи-ком“ не знаеле за двојната продажба на станови

Дневник - 20.02.2007

Во фирмата не можеше да се помести ни чаша без налог на Никола и на Весна Николиќ - изјави вчера обвинетата Музафера Каевиќ, агент за продажба на станови Агентите за продажба Музафера Каевиќ и Снежана Зорбовска, обвинети за аферата „Фи-ком“, вчера тврдеа дека не знаеле за двојната продажба на ...

Сопружниците Николиќ ни кажуваа дека становите се слободни за продажба

Вест

Весна Николиќ го набедува сопругот за измамите на „Фи-ком“

Утрински

Обвинетите си ја префрлаат вината

Време

Сопружниците Николиќ повторно си ја префрлаа вината

Вечер Прес

А1 Канал5

7 поврзани вести »