TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2008-01-07 - 2008-01-13

Опозицијата во Кенија повика на тридневни протести во целата земја

Канал5 - 12.01.2008

Опозицијата во Кенија повика на тридневни протести во целата земја против реизбирањето на претседателот Мваи Кибаки. Полицијата соопшти дека нема да дозволи одржување на протестите. Најроби, 12 јануари (МИА) - Опозицијата во Кенија повика на тридневни протести во целата земја против реизбирањето на ...

Цела Кенија на протести

Вест

Неуспех на посредничката мисија за помирување во Кенија

Утрински

Пропадна посредувањето за мир во Кенија

Вест

Одинга братучед на Обама

Вечер Прес

Вест Макфакс Макфакс Вест Канал5 Макфакс Макфакс Макфакс

19 поврзани вести »

СДСМ: Владата ја штити „Окта“

Дневник - 12.01.2008

Во новогодишниот договор со „Окта“, кој ја потврдува најштетната и криминална приватизација досега, Владата скандалозно констатира дека „Окта“ ги завршила инвестициите за инсталирање на фамозниот десулфуризатор, а ништо од тоа не е направено, обвини СДСМ.

Највесела ноќ

Утрински

ОКТА продолжува да ги труе граѓаните, тврди СДСМ

Утрински

Владата дала дозвола за десуфуризаторот

Вечер Прес

СДСМ: Владата се договори во интерес на „ОКТА“

А1

Време Канал5 Утрински Дневник Вечер Прес А1 Време Дневник

19 поврзани вести »

„Космофон“ и „Т-Мобиле“ водат битка за 3Г-технологија

Утрински - 12.01.2008

Комисијата ќе се изјасни најдоцна до 17 јануари чија понуда е најдобра „Т-мобиле“ и „Космофон“ конкурираат за добивање лиценца за користење на радиофреквенции за обезбедување јавни мобилни комуникациски мрежи и услуги од 3Г- технологијата.

Ќе се тркаат „Космофон“ и „Те-Мобајл“

Време

„Т-мобиле“ и „Космофон“ конкурираат за видеотелефонија

Дневник

Т-Мобиле и Космофон се тркаат за 3-Г

Вечер Прес

Доставени понудите за фреквенција за 3Г комуникациски услуги

А1

Канал5 Дневник Вечер Прес Дневник Вест Утрински Време Вечер Прес

19 поврзани вести »

И невеста и бебе во Елисејската палата!?

Дневник - 12.01.2008

Речиси да не поминува ниту ден, а да не се појави нова информација за најпознатата двојка на светот, Карла Бруни и францускиот претседател Николас Саркози. Така, по приказната дека Саркози им дарувал ист прстен и на бившата сопруга и на актуелната пријателка, вчера осамна веста дека Карла Бруни е ...

Саркози во сапунска опера со секс и дијаманти

Вест

Карла Бруни е трудна?!

Време

Сесилија: Тој не ги сака ниту своите деца!

Вечер Прес

Исти прстени за бившата и за идната сопруга

Време

Време Дневник Утрински А1 Утрински Вест Вечер Прес А1

18 поврзани вести »

Демократот Бил Ричардсон испаѓа од трката за претседателска кандидатура

Дневник - 11.01.2008

Гувернерот на Ново Мексико и поранешен американски амбасадор при Обединетите нации, Бил Ричардсон, е првата жртва на елиминациските прелиминарни избори за претседателски кандидати што изминатите денови се одржани во Ајова и Њу Хемпшир, на кои тој го зазеде четвртото место.

Американката што ја расплака Клинтон гласала за Обама

Време

Непредвидливата битка за Белата куќа прерасна во национална кампања

Утрински

Ричардсон испаѓа од трката за претседател на САД

А1

2008-ма е година на претседателските избори во САД

А1

Време Утрински Дневник Вест Вечер Прес А1 Утрински Канал5

17 поврзани вести »

Орадеа нова шанса за Македонија

Дневник - 10.01.2008

Можното зголемување на бројот на репрезентациите што ќе се квалификуваат на ЛОИ 2008 преку турнирот во Орадеа, Романија, од три на четири, осетно би ги зголемило шансите на Македонија да направи ново изненадување и да обезбеди виза за Пекинг.

Жестока конкуренција за ОИ

Вест

Македонија се токми за ждрепката во Мадрид

Дневник

Ватерполистите веќе мислат и за Олимпијадата во Пекинг

Утрински

Гума за спасување на ватерполото

Дневник

Вечер Прес Вест Време Утрински Вест Време Дневник Макфакс

17 поврзани вести »

Бомбаш уби 22 полицајци во Пакистан

Дневник - 11.01.2008

Експлозијата одекнала кога полицијата се собирала за протестот што требало да го одржат адвокатите против владеењето на претседателот Первез Мушараф Најмалку 22 лица загинаа вчера пред зградата на Врховниот суд во пакистанскиот град Лахор при напад на бомбаш-самоубиец, соопшти пакистанската ...

Во самоубиствен напад во Пакистан загинаа 21 лице

Утрински

Самоубиец бомбаш уби 22-ца во Пакистан

Вест

Во Лахор убиени најмалку 22 лица

Време

Масакр во Лахоре

Вечер Прес

А1 Канал5 Макфакс Макфакс Макфакс Време Макфакс Макфакс

15 поврзани вести »

Почнаа операциите во „Филип Втори“

Време - 12.01.2008

ПО ПЕТНАЕСЕТДНЕВЕН ЗАСТОЈ Почнаа операциите на срце во специјалната болница за кардиохирургија „Филип Втори“. Завчера биле оперирани тројца пациенти, додека вчера требаше да завршат интервенциите кај петмина. Пациентите чекаа болницата да се приклучи на посебно напојување со струја, за да бидат ...

„Филип Втори“ почна со операции

А1

Заврши истрагата за „Филип Втори“

А1

Од утре „Филип Втори“ продолжува да оперира

Дневник

Случајот „Филип Втори“ во обвинителството

Утрински

Време Канал5 А1 Утрински Утрински Макфакс Вечер Прес

12 поврзани вести »

Фатен разбојник што нападна жена

Утрински - 12.01.2008

Фатен разбојник кој нападна и ограби жена во Радовиш. Тој околу два часот на булеварот „Александар Македонски“ ја пресретнал педесет и тригодишната струмичанка В.П. на која и удрил неколку тупаници и и' ја украл чантата. Полицијата неколку часа подоцна го привела разбојникот У.У.

Разбојништво врз жена

Вечер Прес

Осомничени тројца кумановци

Вест

За крвнички пари, доживотна робија

Вечер Прес

Баба и дедо брутално претепани и ограбени

Време

Дневник Вест Утрински Вечер Прес А1 Канал5 Макфакс

12 поврзани вести »

Што ли се договорија Црвенковски и Груевски за името

Утрински - 11.01.2008

Си велам... ЕРОЛ РИЗАОВ Дали е воопшто можно првите двајца македонски политичари нешто да се договараат и за нешто заеднички да ја преземат одговорноста за иднината на Македонија Што ли беседат, што ли муабетат претседателот на државата, Бранко Црвенковски, и премиерот Никола Груевски во ретките ...

Груевски на визита кај Црвенковски

Утрински

Се договарале за името, ЕУ и за НАТО

Време

Македонија нема да прави отстапки околу името

Макфакс

Премиерот и Претседателот се сретнаа и не се скараа???

Вечер Прес

А1 Канал5 Дневник Макфакс Макфакс Макфакс Макфакс

12 поврзани вести »