TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2008-06-09 - 2008-06-15

Братот на Мадона пишува книга

Време - 13.06.2008

НОВИ СЛАВНИ МЕМОАРИ ЗА ПОП КРАЛИЦАТА Братот на поп-дивата Мадона најавил дека ќе напише книга за своите искуства со неа. Кристофер Чиконе веќе почнал да ги внесува мемоарите кои и се продадени на издавачката корпорација „Сајмон енд Шустер“, а кои кон средината на јули ќе бидат објавени во 350.000 ...

Мадона и Гај Ричи на чекор до развод?

Утрински

Мадона дефинитивно става крај на бракот со Гај

Вечер Прес

Мадона и Гај Ричи се разведуваат

Канал5

Балканот се потепа за Мадона

Вечер Прес

А1 Дневник Време Вечер Прес Време

10 поврзани вести »

Избрани 24 кошаркари за поход на ЕП 2009

Време - 13.06.2008

ОБЈАВЕН СПИСОКОТ НА РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јовица Арсиќ го објави поширокиот список за квалификациите за ЕП 2009 во Полска. „Црвено-жолтите“ ќе играат во групата Б, заедно со Португалија, Летонија и со Естонија.

Рајковиќ останува на кормилото

Вечер Прес

Фени индустри нов кошаркарски шампион

Утрински

Двојната круна за Фени Индустри

Вест

Фени Индустри нов шампион

Време

Дневник Дневник Време Вечер Прес Вечер Прес

10 поврзани вести »

Депозит на банките кај НБМ ако кредитите пораснат над 40 отсто

Утрински - 14.06.2008

Од 1 јули банките и штедилниците во земјава ќе бидат обврзани да издвојуваат задолжителен депозит кај Народна банка доколку нивниот раст на кредитите на населението надмине 40 проценти на крајот на декември 2008 година. Одлуката за задолжителен депозит ја донесе Советот на НБРМ, а се однесува на ...

Секое четврто семејство отплаќа кредит

Дневник

Подобри услови за станбен кредит

Вечер Прес

Депозит за банките за повеќе издадени кредити

Вечер Прес

Банките претераа со кредити

Време

А1 Канал5 Капитал Капитал Вечер Прес

10 поврзани вести »

„Синтезис“ го промовира албумот „Идентитет“

Дневник - 14.06.2008

“ По четиригодишна пауза етносоставот го објави новото издание со седум традиционални композиции снимени во акустична варијанта Македонскиот етносостав „Синтезис“, пред голем број почитувачи на нивното дело, в средата во хотелот „Александар палас“ го промовира новото студиско издание „Идентитет“.

„СИНТЕЗИС“ - Со „Идентитет“ во зачувување на македонската традиција

Утрински

Синтезис го презентираше македонскиот музички идентитет

Вечер Прес

„Синтезис“ го претстави својот

Време

„Синтезис“ го промовира новиот албум „Идентитет“

А1

Вест Утрински Дневник Време Вечер Прес

10 поврзани вести »

Стартува инвестициско банкарство

Вечер Прес - 12.06.2008

НЛБ Тутунска брокер, членка на НЛБ Тутунска банка, почна со нудење на услугата портфолио менаџмент и инвестициско советување, како дел од инвестициското банкарство. Наскоро, вакви услуги ќе воведе и Комерцијална банка. Во моментов се работи со портфолио менаџмент и инвестициско советување, со што ...

БАРАБАН

Капитал

Која е тајната на нивната долговечност?

Капитал

Најсилниот бран промени доаѓа во септември!

Капитал

Ивестициско банкарство и во Македонија!

Капитал

Капитал Капитал Капитал Капитал

9 поврзани вести »

Членови на групата на Красниќи нападнале полицаец во Кондово кој не бил на должност

Канал5 - 14.06.2008

Членови на групата на Красниќи вчера вооружени упаднале во чајџилница во Кондово и нападнале полицаец кој не бил на должност. Според МВР, Фадиљ Точи и Африм Ферати кои од 2005-та се недостапни за полицијата, со пиштол му се заканувале на полицаецот да ја напушти чајџилницата.

ВИП-третман за Красниќи

Утрински

Агим Красниќи префрлен во затворот во Битола

Утрински

Красниќи опасен и во затвор

Време

Красниќи преселен од „Шутка“

Дневник

Вечер Прес А1 Канал5 Макфакс

9 поврзани вести »

Турција подобра од Чешка, Швајцарија од Португалија

А1 - 15.06.2008

Турција е вториот четвртфиналист од групата „А“ на европското првенство во Австрија и Швајцарија. Во трилер натпревар „да се биде или не“ против Чешка, Турците славеа со 3:2, со пресврт во последните три минути. Чесите водеа со 2:0 преку Колер и Плашил, но Арда Туран во 75-та и Нихат Кевечи со два ...

ЕП 2008: Чешка - Турција, Португалија - Швајцарија

А1

Ако има пенали, Чешка е фаворит

Дневник

Чешка и Турција вежбаат пенали

Време

Пенали ќе одлучуваат ако Турција и Чешка ремизираат

А1

А1 Дневник Вечер Прес Утрински

9 поврзани вести »

Блокадите пред „Окта“ во мирување до понеделник

Утрински - 14.06.2008

„Окта“ вети дека в понеделник десулфуризаторот ќе работи со полн капацитет Весна Дукоска Блокадите пред рафинеријата „Окта“, кои траат веќе неколку дена, населението ќе ги прекине до понеделник. Министерот за животна средина, Џелил Бајрами, по разговорите со менаџментот на „Окта“, кои траеја еден и ...

Десулфуризатор или клуч за Окта

Вечер Прес

Разрешен првиот човек на Окта

Канал5

„Окта“ доби отпуст до понеделник

Време

Прекинати блокадите на „ОКТА“

А1

Време Канал5 Канал5 Вечер Прес

9 поврзани вести »

Киднаперите на грчкиот бизнисмен бараат 50 милиона евра

А1 - 12.06.2008

Киднаперите на грчкиот бизнисмен Јоргос Милонас побараа 50 милиона евра за негово ослободување во рок од седум дена, соопшти синоќа грчката полиција. Милонас е киднапиран во понеделник вечерта пред својата куќа во Солун. Тројцата маскирани напаѓачи го запреа возилото во кое Милонас бил со ...

Киднаперите на грчкиот индустријалец бараат 50 млн. евра

Утрински

Киднапираниот Грк имал бизнис и во Македонија

Време

Побаран откуп од 30 милиони евра!

Вечер Прес

Во Грција киднапиран газдата на „Алумил Скопје“

Дневник

Утрински Вечер Прес А1 Канал5

9 поврзани вести »

Наместо депо, ќе градиме склад за радиоактивен отпад

Дневник - 11.06.2008

Локацијата за изградба на складот се' уште не е утврдена бидејќи Меѓународната агенција за атомска енергија треба да даде оценка дали предложените ги исполнуваат меѓународните стандарди Нема да се гради никакво депо за радиоактивен отпад, туку склад од околу 50 квадратни метри што ќе ги задоволи ...

Стари громобрани зрачат ученици во Чаир и во Ченто

Дневник

Кој кај стигне складира радиоактивен отпад

Дневник

Кој ќе јаде радиоактивни френки?

Време

Камионот зрачел како нуклеарен отпад

Вечер Прес

А1 Време Канал5 Вечер Прес

9 поврзани вести »