TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2008-07-07 - 2008-07-13

Протоѓер му испрати писмо на Тарчуловски со поддршка од ВМРО - ДПМНЕ

Канал5 - 13.07.2008

Скопје, 13 јули (МИА) - По повод изречената пресуда од страна на Хашкиот трибунал на Јохан Тарчуловски, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Мартин Протоѓер испрати писмо до Тарчуловски во кое се потенцира дека ...

Има ли намера Бошкоски да и се врати на политиката?

Канал5

Се аргументира жалбата за Тарчуловски

Канал5

ПРЕМИЕРОТ ГРУЕВСКИ НАСКОРО ВО ПОСЕТА НА ТАРЧУЛОВСКИ

Сител

ВМРО-ДПМНЕ го поддржува Тарчуловски

Нетпрес

Сител Вечер Прес Време Време Вест Вест Канал5 Телма

131 поврзани вести »