TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2008-02-18 - 2008-02-24

Пронајдени 1.800 штеки цигари без бандероли

Утрински - 23.02.2008

ТЕТОВО - Во три куќи во пограничното село Јажинце, Тетовско, во четвртокот полицијата извршила претрес по налог на истражен судија каде што се пронајдени 1.812 штеки разни видови цигари без бандероли. Одземени се 14 пакети по 25 штеки цигари „лаки страјк“ и осум пакети по 50 штеки „данхил“.

Запленети 1.500 штеки цигари

Време

Запленети 342 штеки цигари

Вест

Запленети 1.812 пакети цигари

Дневник

Запленети 1800 штеки цигари

Вечер Прес

Време Време Утрински Дневник Вечер Прес Време Вечер Прес Дневник

17 поврзани вести »

Солзи и воздишки по Тоше

Утрински - 23.02.2008

Најтажна Златна бубамара на популарноста досега Маестро Зоран Џорлев и бендот на Тоше. „Блу фанки индивидуалс“ заедно ја изведоа композицијата „Цреша“ Катерина Шекеровска Солзи, воздишки, липање имаше на завчерашното доделување на „Златна бубамара на популарноста“ што се одржа во Универзална сала ...

Достоинствено одбележување на делото на Тоше

Дневник

Просечно издание со предвидливи награди

Вечер Прес

Хуманитарна акција за доизградба на манастирот на Тоше

А1

„Цреша“ прва на хрватскиот Топ-20

Дневник

Утрински Вест Време Вест Време Утрински Време Дневник

17 поврзани вести »

ЕУ ја намали прогнозата за раст за оваа година

А1 - 21.02.2008

Европската комисија денеска ги намали своите проценки за економски пораст во еврозоната за годинава со образложение дека изгледите на светската економија се „необично несигурни“. Финансиските потреси, нагло запирање на економијата во САД и високите цени на енергијата и храната ќе го погодат ...

Засега е рано да се стега буџетот во битката со инфлацијата

Утрински

Владата, инфлацијата и каматите

Дневник

Засега нема повисоки камати

Време

Кредитите засега нема да поскапат

Дневник

Вест Вечер Прес Утрински Утрински Дневник Вест Канал5 Време

16 поврзани вести »

Тахировиќ

Утрински - 21.02.2008

Голманот на Цимос Копер, смета дека е предност што првиот меч ќе се одигра во Скопје „Мене, изгледа, ми е пишано во почетокот на годината да одам во Скопје. Минатата година Вардар, сега Металург. Тоа е екипа што заслужува почит. Фактот дека го елиминираа Гранолерс зборува за еден добар тим.

Металург против изненадувањето Цимос Копер

Дневник

Копер следна европска пречка за Металург

Утрински

Металург нема страв од Словенците

Време

На мегдан со Словенците

Вечер Прес

А1 Вест Време Утрински Вечер Прес А1 Време Утрински

16 поврзани вести »

Матурантите збунети од потегот на деканатите

Време - 23.02.2008

ПО ОБЈАВЕНИТЕ ЛИСТИ ЗА УПИС НА ФАКУЛТЕТИТЕ Ана Велјановска Државните универзитети на годинашниве уписи нема да ги вреднуваат резултатите од тестовите по македонски јазик постигнати на државната матура. Ќе се признаат само тестовите по математика или по странски јазик.

Математика и странски јазик пред мајчиниот

Дневник

Матурата ќе ја уриваат пред Уставниот суд

Време

Рушити: Ќе има матура и олеснувања за првата генерација

Дневник

Матурантите ја добија листата на предмети, но не и бодувањето

Вечер Прес

А1 Вечер Прес Дневник Вест Вест Утрински Дневник Вечер Прес

16 поврзани вести »

Кубанското Национално собрание го избира наследникот на Кастро

Канал5 - 24.02.2008

Новиот состав на кубанското Национално собрание кое брои 614 пратеници, денеска ќе избира наследник на Фидел Кастро. Главен претендент за функцијата претседател на Државниот совет, е помалиот брат на Фидел, 76 годишниот Раул Кастро.

Нема да има промени во Куба

Вечер Прес

Фидел Кастро: Нема да има промени на Куба какви што сака Буш

Канал5

Американскиот Конгрес бара укинување на ембаргото

Време

„Команданте“ замина во пензија

Дневник

Време Вест Утрински Вечер Прес А1 Канал5 Канал5 Канал5

16 поврзани вести »

РФМ бара волонтери, а не селектори

Време - 23.02.2008

САВЕВСКИ ОДБИЕН ПОРАДИ ПЛАТАТА Конкурсот за селектори на машката и на женската ракометна репрезентација бил формалност, бидејќи Ракометната федерација на Македонија (РФМ) нема пари да ангажира професионални селектори. Кај мажите потврден е изборот на Илија Темелковски, а за жените ќе се бара ново ...

Несогласувањата со Савевски се само околу парите

Дневник

Парите ги разделиле РФМ и Савевски

Вест

Бојков_ Савевски се преценува

Утрински

Бојков: Савевски се прецени

Вечер Прес

Утрински Утрински Време Време Вест Дневник Вечер Прес А1

15 поврзани вести »

Морати_ „На Ливерпул можеме да му дадеме 15 гола“

Утрински - 23.02.2008

Сопстевникот на Интер, Масимо Морати, е убеден дека неговиот тим ќе го надополни минусот од два гола од „Енфилд Роуд“ во реваншот против Ливерпул и ќе се пласира во четврт-финалето во Лигата на шампионите. Неговиот оптимизам оди дотаму што е мисли дека „нероазурите“ ќе си поиграат со англискиот ...

Матераци им се извини на соиграчите

Време

Матераци им се извини на соиграчите за црвениот картон

Вечер Прес

Реал прободен покрај Колосеумот

Дневник

Кајт и Жерар го пробија катанаџото на Интер

Утрински

Вест Време Вечер Прес А1 Дневник Време Вест Утрински

15 поврзани вести »

Растат акциите и прометот на берзата

А1 - 23.02.2008

Берзата се раздвижи. Растеа и прометот и вредноста на акциите. Минатата недела во берзанското тргување со хартии од вредност се свртеа 3,7 милиони евра. Најголем дневен промет во минатите пет дена, се направи во четвртокот. Најголем промет се направи со акцијата на „Скопски пазар“.

Недела со поскапи акции

Време

И официјално се продадоа пет проценти од берзата

Време

„Еуросити“ стана сопственик на пет отсто од Берзата

Дневник

Капиталот заглави во Централниот регистар

Време

Дневник Утрински Време А1 Дневник Време Време Време

14 поврзани вести »

САД прават анализа на остатоците

Време - 23.02.2008

УНИШТЕНИОТ РАЗУЗНАВАЧКИ САТЕЛИТ Американските вооружени сили ги проучуваат остатоците од уништениот разузнавачки сателит со надеж дека ќе потврдат дека не се останати парчиња кои можат да паднат на земјата и да предизвикаат штети, пренесува МИА.

Пентагон си го уништи сателитот

Дневник

На повидок вселенска трка во вооружување

Време

Американците го соборија неисправниот сателит

Утрински

Пентагон го уништи шпионскиот сателит

Вест

Вечер Прес А1 А1 Канал5 Вечер Прес Време Канал5 Утрински

13 поврзани вести »