TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2008-02-18 - 2008-02-24

"Командант Коки" не го каменуваше конзулатот

Вечер Прес - 23.02.2008

Зад насилните протести што се одржаа пред грчкиот конзулат во вторникот не стои "командант Коки", бидејќи тој во тоа време воопшто не бил во Скопје, тврди неговиот адвокат Мирослав Вујиќ. ВЕЧЕР, повикувајќи се на извори во МВР, завчера објави дека извесниот командант, кој според информациите ...

Прекршочна пријава против организаторот на протестот

Вест

Полицијата ја штитела каменуваната грчка канцеларија за врски

Дневник

Мирниот протест се претвори во хулиганско беснеење

Утрински

Протестите излегоа од контрола, каменувана грчката амбасада

Време

Дневник Вечер Прес А1 Канал5 Вест Време Дневник

12 поврзани вести »

Охридското раководство на НСДП премина во ВМРО-ДПМНЕ

А1 - 24.02.2008

Целото раководство и уште 300 членови на охридската НСДП денеска ги вратија партиските книшки и со потпишување пристапници преминаа во ВМРО-ДПМНЕ. Има најави дека во најголемата владејачка партија ќе преминат уште 1.000 или речиси сите охридски членови на НСДП.

Мирјана Секуловска од НСДП во ВМРО-ДПМНЕ

Дневник

НСДП се раситни во Собранието

Време

ВМРО-ДПМНЕ купува пратеници, обвини НСДП

Утрински

Жените бегаат од Тито

Вест

Вечер Прес А1 Канал5 Вечер Прес Вест Утрински Вест

12 поврзани вести »

Средба на лидерите на партиите кои победија на изборите во Пакистан

Канал5 - 21.02.2008

Лидерите на партиите кои победија на изборите во Пакистан денеска ќе ја одржат првата меѓусебна средба, со цел утврдување на начините на кои ќе биде формирана новата влада. Исламабад, 21 февруари (МИА) - Лидерите на партиите кои победија на изборите во Пакистан денеска ќе ја одржат првата меѓусебна ...

Партијата на Буто формира коалиција за соборување на Мушараф

Утрински

Опозицијата бара Мушараф да си оди

Вест

Поддржувачите на Мушараф се соочуваат со убедлив пораз на изборите

Утрински

Мушараф загрозен од победата на опозицијата

Време

Вест Вечер Прес А1 Вест Време Канал5 Време

12 поврзани вести »

Ни фали струја или не?!

Вечер Прес - 23.02.2008

Нема да се бара одговорност од никого бидејќи ситуацијата поврзана со недостатокот на енергија и дефектите во термоелектраните не е хаотична како што се претставува во јавноста - изјави заменик-министерот за економија, Спанџов Киро Спанџов, заменик-министерот за економија вчера го демантираше ...

Владата бара струја од Бугарија

Дневник

Владата во потрага по струја, Бугарија прва на список

Утрински

Село гори, Рафајловска се чешла!

Вечер Прес

Договорен увоз на струја

Време

Канал5 Утрински Канал5 Вечер Прес Утрински Утрински Вечер Прес

12 поврзани вести »

Македонија со скромни амбиции, но со желба за успех

Време - 23.02.2008

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА СО ПРОБЛЕМИ ПРЕД КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ОИ Македонската репрезентација во ватерполо со големи проблеми ќе ги почне подготовките за квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Кина, кој од 2 до 9 март ќе се одржи во Орадеа (Романија).

Репрезентацијата „скрпена“ со ургенции до ЛЕН

Дневник

Со три тренинга на олимписките квалификации

Утрински

Кратки подготовки за долгиот пат кон Пекинг

Вест

Желбите посилни од проблемите

Вечер Прес

А1 Вест Утрински Време Дневник Дневник

11 поврзани вести »

АРМ со една нога и во Чад

Дневник - 23.02.2008

Хрватска и Норвешка веќе се изјасниле позитивно, Словенија најави дека ќе учествува со петнаесет војници, а се очекува Македонија да одговори наскоро, изјави министерот Еленовски Македонија би можела со десетина војници од копнените сили да учествува во новата мировна мисија на силите на ЕУ во Чад ...

Македонски војници во мисија во Чад

Вечер Прес

САД очекуваат од НАТО покани за три земји

Дневник

Македонија ги исполни критериумите за влез во НАТО

Вечер Прес

САД: Јадранската група ги исполни критериумите

А1

Дневник Вечер Прес Дневник Дневник Вест Дневник

11 поврзани вести »

Протест поради „Змиско око“

Дневник - 23.02.2008

Роднини на уапсените од наплатните рампи за патарина вчера еден час го блокираа автопатот Велес - Гевгелија кај патарината кај Градско. Стотината роднини и пријатели на притворените по полициската акција „Змиско око“ бараат тие да бидат пуштени од притвор, каде што се повеќе од три месеци.

Притворените во "Змиско око" да се бранат од слобода

Вест

Протест кај Градско поради „Змиско око“

Утрински

Роднини на притворените во „Змиско око“ протестираа кај Градско

А1

Роднини на притворените во акцијата "Змиско око" протестира кај наплатната рампа кај Градско

Канал5

Вечер Прес Време Време Утрински Вест Време

11 поврзани вести »

АМАК-СП го напаѓа „грогираниот“ Ф. Работнички

Време - 23.02.2008

„ШПЕДИТЕРИТЕ“ ГОСТУВААТ ВО ОХРИД Бране Андриевски Фершпед Работнички по поразот од вечниот ривал МЗТ ФОН универзитет пред домашните симпатизери е пред ново искушение. Најтрофејниот македонски клуб е далеку од шампионските денови, а трите порази по ред и четвртото место на табелата се доволна ...

Кошаркарски маратон во Охрид

Вечер Прес

МЗТ ФОН го доби „камен- дербито“ со Фершпед Работнички

Утрински

МЗТ ФОН сега дели лекции во Парк

Дневник

Фени подобро од Амак по две продолженија

Вест

Време Вечер Прес Време Вест Дневник Вечер Прес

11 поврзани вести »

Пациенти плачат за лекови

Вест - 22.02.2008

МИНИСТЕОТ СЕЛМАНИ ВО ОБИКОЛКА НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ И на Неврологија и на Онкологија пациенти му се пожалија на министерот Селмани дека лекарите не ги лечат оти лекови нема Дел од пациентите вчера, со солзи во очите бидејќи не можат да ги добијат потребните лекови, го пречекаа министерот за ...

Директорите на клиниките ќе се гонат и кривично ако нема лекови

Утрински

Селмани систематски прегледа три клиники

Дневник

Казни и разрешувања на несовесни лекари

Вечер Прес

Клиниките да не ја фрлаат вината на главните сестри

Дневник

Канал5 Дневник Дневник Утрински Дневник Утрински

11 поврзани вести »

Одлуките валидни за судот, за ФФМ - неприфатливи

Вест - 22.02.2008

ФУДБАЛ - РЕАГИРАЊЕ НА СУСПЕНДИРАНИТЕ РАБОТНИЦИ ПРИ ОФС-БИТОЛА БИТОЛА. - Четворицата фудбалски работници при Општинскиот фудбалски сојуз-Битола вчера со писмено соопштение реагираа на завчерашното решение на дисциплинската комисија на ФФМ со кое заработија едногодишна суспензија "поради носење на ...

ФФМ сака да се врати сјајот на тревата

Дневник

Битолчани најавуваат кривични пријави за ФФМ

Дневник

Кривична пријава за Хари и ФФМ

Вечер Прес

Ѓоре се изначека пред ФФМ, сега ќе бара правда преку ФИФА

Дневник

Дневник Вест А1 Дневник Утрински

10 поврзани вести »