TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-03-09 до 2009-03-15

Криминалот во „Сведмилк“ излегува на површината

А1 - 15.03.2009

Со посредство на владата, новиот газда Моше Баум ја доби „Сведмилк“ за едно евро. На преговорите под водство на заменик-министерот Христијан Делев, основниот услов беше долгот од 4 милиони евра да го исплати ...

Ново ветување од Сведмилк до фармерите

Алфа

Сметките на сточарите и натаму празни

Вечер

Фармерите треба да го добијат „Сведмилк“

Време

Јанкуловска да ги приведе крадците од "Свидмилк"

Вест

Утрински Телма Дневник Н.Македонија Алфа Кирилица А1 А1

68 поврзани вести »

Профил Љубомир Фрчкоски

А1 - 15.03.2009

Професор по вокација, политичар по потреба, министер за внатрешни и надворешни. Само на 30 години тазе докторантот ја доби шансата да ги реализира своите демони и енергии и да биде автор на најзначајниот ...

Фрчкоски: "Сведмилк - oрганизирана измама"

Телма

Вмро-дпмне: "Фрчкоски бега од прашањето за грчкиот поткуп"

Телма

Фрчкоски: Ние знаеме!

Алсат-М

Митинг на СДСМ во Битола

Алсат-М

А1 Време Вест Утрински Телма Телма Дневник Алсат-М

41 поврзани вести »

Дали Груевски ја омекнува тврдата позиција за името?

Утрински - 13.03.2009

Премиерот Никола Груевски завчера во изјавата по средбата со чешкиот колега Мирек Тополанек вторпат изрази подготвеност за изнаоѓање решение во спорот со Грција околу името на нашата земја.

Црна Гора на бела шенген-листа

Дневник

Тополанек – Оние што се против проширување се против основите на ЕУ

Макфакс

Да обелиме образ

Време

Изборна матура

Утрински

SETimes Нетпрес Макфакс Време Вест Утрински Дневник Алфа

41 поврзани вести »

Станавме светски зелен бренд

Вечер - 15.03.2009

Илјадници граѓани заедно со македонските политичари, пејачи, актери, екологисти, ученици и околу 2000 припадници на АРМ, во саботата не се исплашија од силниот ветер и излегоа да засадат млади дрвца со што ...

Ден на дрвото - Македонија позеленета

А1

Тито засади „градско дрвце“

Време

Трета акција на пошумување

Телма

Во Македонија денеска ќе се засадат пет милиони дрвца

Алфа

Алсат-М Алфа Кирилица Канал5 Сител Нетпрес Макфакс Време

30 поврзани вести »