TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-03-16 - 2009-03-22

Влогот е голем, се бира шеф на државата

А1 - 22.03.2009

Кандидатите за претседател кои во изборната кампања дваесетина дена парадираа низ Македонија, денеска гласаа. Некои се уверени во својата победа, други чекаат влез во вториот круг.

Првични резултати

BBC

ЛДП: фер и демократски

Вест

ЛДП: фер и демократски

Телма

Неофицијално од ДИК: Води Иванов, втор Фрчкоски

Вест

Вест Алсат-М Алсат-М Нетпрес Сител Кирилица Нетпрес Нетпрес

100 поврзани вести »

Претседателски и локални избори во Македонија

А1 - 22.03.2009

Претседателски и локални избори се одржуваат денеска во Македонија, кои се оценуваат како поправен демократски тест за земјата по минатогодишните бројни изборни нерегуларности и насилства.

МОСТ: Гласањето не започна во неколку општини поради снегот

А1

ДИК: 49% излезност на гласачите

А1

Гласањето започна во струмичко, штипско и тетовско

А1

Гласањето во Чаир се одвива во мирна атмосфера

А1

А1 А1 А1 А1 А1 А1 А1 А1

85 поврзани вести »

Груевски: Задоволство ми е што нема инциденти

А1 - 22.03.2009

Премиерот Никола Груевски по гласањето на претседателските и локалните избори, изрази задоволство од досегашниот тек на изборниот процес, преку фер и демократско гласање, без инциденти.

Македонија гласа за претседател и локална власт

BBC

ОДИХР: Крајната оценка за изборите ќе биде збирна

А1

ОДИХР утре со оценка за изборите

А1

ВМРО-ДПМНЕ: фер и демократски

Телма

Телма Алсат-М Алсат-М Вест Вест Алсат-М Алсат-М Вест

82 поврзани вести »

Сообраќајот и понатаму отежнат на повеќе патни правци во Македонија

Вест - 22.03.2009

Скопје 22 март - Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во утринските часови се одвива исклучително отежнато и забавено во зимски услови со остатоци од снег на коловозите поради интензивните ...

Сообраќајот се одвива отежнато, во зимски услови

Телма

Сообраќајот и натаму отежнат

Макфакс

Сообраќајот е отежнат низ цела Македонија

Алфа

Метеоролозите очекуваат умерена пролет

Утрински

Утрински Дневник Алсат-М Канал5 Вест Телма Нетпрес Макфакс

39 поврзани вести »

Писмата служат за купување време

Време - 20.03.2009

Политичкото раководство на Скопје повторно се врати на „политиката на писмата“, пишува денеска грчкиот весник „Елевтерос типос“. Ова се случи во предвечерјето на изборите в недела.

Атен­тат врз бра­тот на Ба­ко­ја­ни

Вест

Милошоски очекува одговор од Бакојани

Утрински

Атина: Скопје со тактика на одолжување

Дневник

Фрлена бомба врз канцеларијата на братот на Бакојани

Дневник

Вест Н.Македонија А1 А1 Канал5 Канал5 Вест Телма

55 поврзани вести »

ССМ ги повикува фармерите на соработка

Утрински - 21.03.2009

Сојузот на синдикатите на Македонија им дава целосна поддршка на барањата на фармерите и ги повикува на соработка, односно им нуди целосна правна помош заради остварување на правата.

Петок, 20 март

BBC

Стечајот ќе ги банкротира млекарите

Утрински

Се чека стечајниот управник

Време

Битолски сточар казнет оти проговорил за лагите на Баум

Време

Дневник Алфа Макфакс Вечер Прес А1 А1 Вест Време

48 поврзани вести »

ИШ на Љубе Бошкоски: Води Иванов, Бошкоски втор

А1 - 22.03.2009

Според првичните резултати на изборниот штаб на независниот кандидат за претседател Љубе Бошкоски, од вкупно обработени 7,5 отсто од гласовите, води кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов, на второ место е ...

Бошкоски:Ќе победам!

Алсат-М

Бошкоски: релативно мирни И успешни избори

Телма

Бошкоски: релативно мирно

Вест

Изборите релативно мирни И успешни

Сител

Време Телма Утрински Дневник Алсат-М Утрински Алсат-М А1

27 поврзани вести »