TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-03-23 до 2009-03-29

СДСМ - Уставно право е мирниот протест

Телма - 29.03.2009

По вчерашниот инцидент на плоштадот Македонија во кој, група млади лица кои мирно протестираа против изградба на црква на плоштадот и против урбанистичките проекти на власта во центарот на Скопје, беа физички ...

Реакција од СДСМ на ставови на ВМРО-ДПМНЕ и на МВР

Кирилица

СДСМ: Фашизам во режија на Груевски

А1

СДСМ и ДУИ јавно си намигнуваат

Време

Со тројца пратеници не се влегува во Влада

Вест

Утрински Дневник Н.Македонија Алсат-М Кирилица Кирилица Сител Нетпрес

91 поврзани вести »

Костовски дигна раце од трамвајот

Време - 28.03.2009

Градоначалникот Трифун Костовски донесе решение јавната набавка за проектот за трамвај да ја прогласи за неважечка и најави кривична пријава поради клевета за претседателката на Државната комисија за ...

Костовски ќе ја тужи Димовска за клевета

Вест

Костовски, дефинитивно, се откажа од трамвајот

Утрински

Трифун Костовски го запре проектот за трамвајот

Дневник

Градот се откажа од трамвајот

Н.Македонија

А1 Време Вест Вест Утрински Утрински Утрински Утрински

54 поврзани вести »