TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-04-06 - 2009-04-12

Кои ќе бидат функционерите на Иванов?

А1 - 12.04.2009

Изборите се зад нас и сите пазарења и договарања, сега треба да се реализира ветеното и за граѓаните и за поддржувачите. И како што е кај нас, многумина веќе се чувствуваат многу заслужни за изборниот скор.

Новоизбраниот претседател Ѓорге Иванов, денеска на саем на книгата

Канал5

Атина очекува Иванов да работи на прашањето за името

Дневник

Ѓорге Иванов го посети Саемот на книгата

Кирилица

Ѓорге Иванов на „фејсбук“

А1

Утрински Утрински Вест Утрински Дневник Кирилица Алфа А1

93 поврзани вести »

Џафери: Медиумите прават притисок врз ДУИ

А1 - 12.04.2009

Евентуално прегласување во Струга дополнително може да ја искомплицира ситуацијата во владејачката ДУИ. Таму тлее одредено незадоволство предизвикано од лошите изборни резултати и односот во владината ...

ДУИ е како на привремена работа кај Груевски

Утрински

Ахмети бланко го поддржал Груевски

Дневник

Не сакавме апсолутна моќ

Време

СДСМ ќе ја урива „Св. Никола“

Време

Утрински Н.Македонија А1 Дневник Канал5 Алсат-М Алсат-М Вечер Прес

61 поврзани вести »

Цаноски најави кривични пријави за ОИК и Мерко

А1 - 11.04.2009

Класичен фалсификат, гласање со туѓи лични карти, полнење на кутии, семејно гласање, заплашување. За сето ова Општинската изборна комисија во Струга и избирачките одбори замижаа, а Државната изборна комисија ...

Фијат Цаноски најави кривични пријави

Алсат-М

ДИК уважи само два приговора, Управниот суд на потег

Утрински

Државната изборна комисија воздржана од решение

Дневник

ДИК прифати само два приговора

Вест

Телма Сител А1 Дневник Телма Алсат-М МРТ Нетпрес

51 поврзани вести »

Избори 2009

Вест - 09.04.2009

Фото галерија Претседателски и локални избори во Македонија 2009 Скопје, 6 април - Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов со освоени 453.426 гласови победи на четвртите избори за претседател на ...

Сите го бранат цензусот

Дневник

Политички „пролетери“

Дневник

Ниската излезеност не го оспорува легитимитетот на претседателот

Н.Македонија

Зголемен бројот на неписмени

Време

Време Вест Утрински Дневник Време А1 А1 А1

45 поврзани вести »

За Тупурковски пресудата е политичка егзекуција

Утрински - 09.04.2009

Васил Тупурковски, поранешниот лидер на Демократската алтернатива и ексвицепремиер, но и старо-новиот претседател на Македонскиот олимписки комитет, вчера јавно проговори за првостепената пресуда на Основниот ...

Тупурковски: Невин сум

Време

Тупурковски ќе им ја презентира затворската пресуда на граѓаните

Вест

Тупурковски ќе стане борец за независност на судството

Форум

Тупурковски ќе ја бара правдата и од плоштад

Н.Македонија

BBC А1 А1 Време Алсат-М Алсат-М Телма Канал5

44 поврзани вести »

Протест за потсетување на инцидентот на плоштад

Кирилица - 12.04.2009

Успешен и мирен протест на студенти и група невладини организации – да не се повтори 28 март кога некој насилно сакаше да спречи изразување на јавно мислење На плоштадот „Македонија“ во Скопје денеска точно ...

Протест под капата на Сорос и Фрчкоски

Вечер Прес

Плоштад Слобода доби и политичка поддршка

А1

Протест за протест на „Плоштад слобода“

Време

Денес протест за право на слободно изразување

Вест

Канал5 Алсат-М Телма Утрински Нетпрес Форум Форум Алфа

35 поврзани вести »