TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-04-13 до 2009-04-19

Христос воскресе!

А1 - 19.04.2009

Неколку илјади православни верници со свеќи во рацете,како симбол на светлината на Христовиот гроб, традиционално присуствуваа на свечената богослужба пред соборниот храм.

Велигден празник што сплотува

А1

Велигден за православните христијани

BBC

Денеска е Велигден

Телма

Православните христијани денеска го слават Велигден

Алсат-М

Алфа Форум Форум Алфа Алфа Кирилица Кирилица Сител

85 поврзани вести »

Милошоски: Изјавата на Маљас е еднострана идеја на Грција

Утрински - 18.04.2009

„Спорот со Грција не е за името, туку има цел да наштети на националниот и на јазичниот идентитет на македонскиот народ“, изјави министерот за надворешни работи, Антонио Милошоски, коментирајќи ја изјавата ...

Целта е решение, а не ново одложување

Време

Македонија - Милошоски: Неприфатливо е Република Северна Македонија

Вест

Нимиц нејќе бајпас-решение

Дневник

Предлогот Северна Македонија неприфатлив

А1

Утрински Телма Н.Македонија Н.Македонија Алфа Алсат-М Алфа Кирилица

54 поврзани вести »

НАТО спречи киднапирање на норвешки танкер

Алсат-М - 19.04.2009

Воени бродови и хеликоптери на НАТО ноќеска спречиле напад на сомалиските пирати врз норвешки танкер во Аденскиот залив. Според извештаите пиратите го нападнале танкерот МВ Фронт Арден, но се повлекле откако ...

НАТО ослободи 20 заложници, зароби седум пирати

Макфакс

НАТО ослободи 20 заложници во Аденскиот залив, уапсени седум пирати

А1

Сомалиските пирати киднапираа белгиски брод

А1

Пиратите киднапираа белгиски брод

Алсат-М

Канал5 Кирилица Кирилица Сител Време А1 Време Утрински

60 поврзани вести »

Авионите мируваа два часа

Време - 17.04.2009

Пистите на скопскиот и на охридскиот аеродром вчера два часа останаа празни. Од 10 до 12 часот авионите ниту полетуваа ниту слетуваа поради штрајкот на контролорите на летање.

Контролорите пак ќе штрајкуваат

Дневник

Контролорите најавуваат нови штрајкови

А1

Штрајкот во рацете на Владата

Време

Штрајк кога нема полетувања и слетувања

Вест

Утрински Телма Форум Алсат-М Н.Македонија Алфа Н.Македонија Алсат-М

51 поврзани вести »

Внимавајте во Грција

Вест - 16.04.2009

"Доколку патувањето и престојот се неопходни, МНР препорачува многу внимателно однесување, посебна грижа за безбеден паркинг, одбегнување на градските центри и локациите каде што можат да бидат организирани ...

МНР: Да се избегнува Грција од безбедносни причини

Утрински

МНР и реплицира на официјална атина

Телма

МНР: Граѓаните да се воздржат од патување во Грција

Н.Македонија

МНР одговара на вчерашната изјава на Кумуцакос

Алфа

Кирилица Нетпрес А1 Вест Телма Алсат-М Н.Македонија Алфа

30 поврзани вести »