TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-05-11 до 2009-05-17

Вештаци одбиле да ја земат документацијата за состојбата на ЕВН

А1 - 15.05.2009

Судските вештаци што биле во зградата на ЕВН, одбиле да ја земат документацијата, потребна за да се направи увид во состојбата на компанијата, клучна за судскиот спор помеѓу државната компанија ЕЛЕМ и ...

Авс­три­ја бара праведен третман на ЕВН

Вест

Краут: Праведно решение за спорот ЕВН - ЕЛЕМ

Утрински

Маневски не коментира за ЕВН

Утрински

Тужбата во Вашингтон - на стаклени нозе

Н.Македонија

Н.Македонија Алсат-М Нетпрес Време Вест Телма Утрински Утрински

81 поврзани вести »

Кој исекол жица во авионот?!

Вечер - 17.05.2009

Откако во петокот беше утврдено дека поради прекин на жица откажал системот што го идентификува авионот додека е во лет, утрото во саботата, по деталниот преглед, инженерите утврдиле дека е непоправлив и ...

„Лирџетот“ со 18 дефекти

Време

Две комисии ќе го испитуваат дефектот на "лирџетот"

Вест

Што се случуваше во „лирџетот“ над Брисел

Утрински

„ Лирџетот “ остана во Брисел

Дневник

Н.Македонија Алфа Канал5 А1 А1 Време Вест Вест

53 поврзани вести »

Главаш ослободен од притвор во БиХ

SETimes - 17.05.2009

САРАЕВО, Босна и Херцеговина (БиХ) -- Државниот суд во петокот (15-ти мај) го ослободи Бранимир Главаш. Тој беше притворен во средата врз основа на меѓународната потерница што ја издаде Хрватска, откако ...

Главаш повторно на слобода

Н.Македонија

Укината одлуката за притвор на Главаш

А1

Бос­на ќе го ис­по­ра­ча Гла­ваш на Хр­ват­ска

Вест

Главаш пуштен од притвор

Вест

Утрински Н.Македонија Алсат-М SETimes МРТ Макфакс Време Р.С.Европа

65 поврзани вести »