TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-06-08 - 2009-06-14

Нимиц ќе пушти пробни балони во Женева

Дневник - 12.06.2009

На средбата во Женава со преговарачите на Македонија и на Грција се очекува посредникот во спорот да ги соопшти своите намери за решавање на спорот, но нема да изнесе конкретен предлог за името Специјалниот ...

Грчки избори по мерак на Груевски

Време

ОН-Средби за името и оддалечени ставови

МРТ

ОН-Средби за името и оддалечени ставови

Макфакс

Новата иницијатива на Нимиц со печат на Обама?

Н.Македонија

А1 Deutsche Welle Алсат-М Алсат-М Вест Утрински Дневник МРТ

40 поврзани вести »

Вештачењето за приватизацијата на „Фершпед“ во август

Н.Македонија - 13.06.2009

Вештачењето го прави независна и реномирана ревизорска куќа, со цел да се добие релевантно и стручно мислење за извршената приватизација во „Фершпед“ Вештачењето за приватизацијата на „Фершпед“ ќе заврши до ...

Шпедициите се степаа за бизнисот на „Фершпед“

Време

Поради „Фершпед“, Власите бараат оставки

Дневник

Каде заглави иницијативата на Каргов?

Алфа

Даравелски одрекува врска со „МКД шпедиција“

Утрински

Дневник Вест Вест Алфа Н.Македонија А1 Утрински Време

44 поврзани вести »