TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-06-08 до 2009-06-14

Продаваме добро, во однос на кризата

Време - 11.06.2009

Падот на продажбата на автомобили на „Порше Македонија“ во првите три месеци од годинава е 20 проценти, што, според раководството, е добар резултат зашто вкупниот пазар на возила во земјава е намален за 38 ...

„Порше Македонија“ со зголемен удел

Утрински

Катар заинтересиран да го купи Порше

Тотал

Катар сака да го купи Порше

Канал5

Порше Македонија го зголеми пазарниот удел

МРТ

Вечер МК-Фондови Нетпрес МК-Фондови Макфакс

10 поврзани вести »

Студии на тони, реализација на грамови

Време - 12.06.2009

Ни во догледно време скопјани нема да го избегнат сообраќајниот хаос во градот, со оглед на тоа што само студијата која Министерството за транспорт и врски нарача да ја направи шпанска компанија и која ...

Ќе се планира сообраќајот во Скопје до 2030 година

Утрински

Шпанци ќе го решаваат сообраќајот во Скопје

Време

Шпанци ќе го решаваат сообраќајот во Скопје

Вест

Шпанци ќе прават студија за сообраќајот во Скопје

Утрински

Дневник Н.Македонија Сител Вечер Нетпрес

10 поврзани вести »

Пирати за прв пат грабнаа брод во води на Оман

А1 - 13.06.2009

Сомалиските пирати грабнаа брод во германска сопственост, кој пловел под знамето на Антигва и Барбуда, крај брегот на Оман, што е првиот регистриран напад во територијалните води на оваа држава, пренесе Франс ...

НАТО ги штити бродовите од сомалиските пирати

Утрински

Сомалиските пирати ја менуваат тактиката

Телма

Пиратите киднапираа брод во водите на Оман

Алсат-М

Пиратите за прв пат грабнаа брод во територијалните води на Оман

Сител

Канал5 Алсат-М Канал5 Вечер Deutsche Welle

10 поврзани вести »

Нивото на водата во Дојранското езеро се поголемо

Алфа - 14.06.2009

Поволната хидролошка состојба од минатата сезона настаната како резултат на топењето на снеговите, обилните дождови, обновената работа на пумпите од хидросистемот Ѓавото и обновените извори кои во изминатите ...

Зголемено нивото на водата во Дојранското Езеро

Вечер

Дојранските убави под концесија

МК-Фондови

Се враќа сјајот на Дојранското Езеро

А1

Дојранските плажи ќе се издаваат под концесија

Сител

Канал5 Време Утрински МК-Фондови

9 поврзани вести »