TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-06-08 до 2009-06-14

Весли Кларк барал да се пука на Русите!

Вечер - 14.06.2009

Руските војници први влегле во Косово, а тогашниот командант на НАТО Весли Кларк побарал од првиот командант на КФОР, британскиот генерал Мајк Џексон да се употреби сила за да се спречат руските војници ...

НАТО го намалува КФОР

BBC

„Странците се потребни на Косово“

BBC

КФОР се намалува

Deutsche Welle

Косово десет години потоа

Deutsche Welle

Р.С.Европа Р.С.Европа Алфа Н.Македонија Алсат-М SETimes Кирилица Кирилица

42 поврзани вести »

Македонија треба да им даде добра приказна на европратениците

Вест - 13.06.2009

Парламентот ја контролира Европската комисија, и ако им претставиме добра приказна на европратениците, која држи вода, тие ќе можат да ја спроведат и да $ ја наметнат на ЕК бидејќи така ќе покажат дека се ...

Центар на моќта со слаб легитимитет

Дневник

Радоста на десницата

Дневник

И во Македонија десничарите играат со лева

Н.Македонија

Десна и зелена Европа ја казни левицата

Н.Македонија

Н.Македонија Deutsche Welle Вест Утрински Утрински SETimes Кирилица МРТ

38 поврзани вести »

Воената болница влезе во машина

Време - 11.06.2009

Менче А. Точи Акцискиот план за трансформација на Воената болница во општа и на Градската болница во ургентен хируршки центар вчера почна да се подготвува, најави министерот за здравство Бујар Османи по ...

Воената болница ја разбуди Пандора

Време

Новата градска болница филтер за клиниките

Утрински

По дијагноза прво во Воена болница

Дневник

Воената болница ќе стане цивилна

Време

Вест Утрински Н.Македонија Канал5 Сител Вечер Нетпрес А1

23 поврзани вести »