TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-06-08 до 2009-06-14

Ќе паѓаат каматните стапки?

Време - 13.06.2009

Испразнетата буџетска каса државата повторно ќе ја полни со заеми. Во недостиг од доволно изворни приходи од даноци, таа се реши да го продолжи трендот на домашно задолжување, но овој пат со нов вид хартии од ...

Владата очекува пад на каматите

Утрински

Владата пак им конкурира на банките

Дневник

Аранжман со ММФ до крајот на годинава?

Н.Македонија

Владата во обид да ги намали каматите за новите обврзници

А1

BBC Време Вест Утрински Дневник Н.Македонија Алфа Алсат-М

26 поврзани вести »

Универзитетот ФОН и во Струмица

Време - 12.06.2009

Приватниот Универзитет ФОН од Скопје во почетокот на новата академска година ќе отвори дисперзирани студии и во Струмица, со што на идните студенти, покрај олеснувањето во следењето на наставата, значително ќе ...

Дисперзирани студии, разводнет квалитет

Дневник

ФОН со дисперзирани студии во Струмица и во Гостивар

Дневник

Заложба на ЕУРМ преку интернет да се бара и наоѓа работа!

Вечер

ФОН стартува во Струмица и во Гостивар

А1

Алсат-М Вечер Време Вест Време Алфа Кирилица Сител

15 поврзани вести »

За 24 часа принудно слетаа три „ербаси“

Н.Македонија - 12.06.2009

Три „ербаси“ на различни авиокомпании за 24 часа принудно слетаа поради технички проблеми. Авионите успешно се приземјени и ниту еден од патниците не е повреден Три авиони „ербас“ на различни авиокомпании за ...

Принудно слетување на четири авиони за два дена

А1

Авион марка Ербас се запалил во воздух

Р.С.Европа

Зачестени дефекти кај авионите од типот "Ербас"

Телма

Австралиски авион Ербас принудно слета на Гуам

Алфа

Кирилица Канал5 Канал5 МРТ Сител Нетпрес Макфакс А1

22 поврзани вести »