TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-06-08 до 2009-06-14

Реконструкција или предвремени избори

Време - 10.06.2009

Грчкиот премиер Костас Караманлис нема голем избор по поразот на европските избори, освен одново да направи реконструкција на владата или да распише предвремени избори, пренесуваат грчките медиуми.

Поразот на Караманлис ги одложува преговорите за името

Н.Македонија

ПАСОК гледа избори во септември

Нетпрес

Реконструкција или предвремени избори во Грција?

А1

„Тврд став на Пасок и Нова Демократија“

BBC

Време Алфа Форум Дневник Нетпрес Макфакс А1 Форум

17 поврзани вести »

Помош за децата што живеат под ведро небо

Deutsche Welle - 12.06.2009

Околу 2.000 деца во Македонија живеат на улица, без родителска грижа и најчесто се жртви на најлошите форми на злоупотреба на детскиот труд, предупредува Првата детска амбасада „Меѓаши“.

Околу 2.000 деца живеат под ведро небо во земјава

Утрински

На улица живеат околу 2.000 деца

Дневник

Најмалку 2.000 деца живеат на улица

Алфа

Во Македонија околу 2.000 деца живеат на улица

Алсат-М

МРТ Канал5 Макфакс А1 Форум Сител

11 поврзани вести »

Само два хеликоптера летаат

Вест - 11.06.2009

Осумте хеликоптери "МИ-24" не летаат веќе четири месеци, по наредбата за приземјување. "Ние ги почитуваме правилата и процедурите и 'МИ-24' нема да летаат додека не се селосно технички исправни", рече ...

АРМ лета само на два хеликоптера

Дневник

Годишнина на ВИНГ со приземјени хеликоптери

Н.Македонија

Македонскиот ВИНГ со само два исправни хеликоптери

А1

Аеро-митинг на ,, Александар Велики“

Форум

Алфа Сител МРТ Канал5 Нетпрес Макфакс

11 поврзани вести »

Бензините поскапуваат за два, а дизелот за 2,5 денари по литар

Н.Македонија - 10.06.2009

Бензините да поскапат за два, а дизелот за 2,5 денари по литар, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Од полноќ, новата цена на еуросупер-95 е 61 денар за литар, на еуросупер -98 е 62 денари ...

Бензините поскапи за 2, дизелот за 2,5 денара

Утрински

Скапиот бензин се врати на пумпите

Алфа

Поскапеа горивата

Макфакс

Бензините поскапуваат за два, а дизелот за 2,5 денари по литар

Форум

Алфа Алсат-М Тотал Дневник Канал5 Кирилица Сител МРТ

16 поврзани вести »

БиХ ќе добие 300 милиони долари заем од СБ

Дневник - 12.06.2009

Светската банка е подготвена да го поддржи финансискиот систем на Босна и Херцеговина, која е погодена од финансиската криза, со тоа што ќе и' позајми речиси 300 милиони долари.Заемот ќе биде одобрен кога ...

Евтините кредити ќе се даваат со гарантирана камата

Време

Зелено светло за заемот од ЕИБ

Утрински

Евтини кредити за фирмите дури од наесен

Дневник

БиХ ќе добие 300 млн. долари заем од Светска банка

МРТ

МК-Фондови МК-Фондови Макфакс Р.С.Европа Алфа Кирилица Сител Канал5

16 поврзани вести »