TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-06-08 до 2009-06-14

Браун преживеа до есен

Време - 10.06.2009

Британскиот премиер Гордон Браун успеа да се одбрани од најновиот обид за негово сменување, но поддршката што ја доби на состанокот со 350 лабуристички пратеници овој пат е условена, јавуваат британските ...

Гордон Браун останува на премиерска позиција

А1

Вторник, 9 јуни

BBC

Гордон Браун останува енигма

BBC

Британскиот премиер Браун критикуван, но и поддржан

Р.С.Европа

Сител Канал5 Кирилица Р.С.Европа Утрински Алфа Дневник Канал5

14 поврзани вести »

Во етер вториот спот „Македонија вечна“

Време - 13.06.2009

Вториот спот за туристичка промоција на Македонија, „Македонија вечна“, во режија на Игор Иванов - Изи, вчера беше првично прикажан пред домашната јавност, а од понеделник ќе се емитува на телевизискиот канал ...

"Македонија вечна" во верзија на Изи на Си-Ен-Ен

Вест

Промовиран вториот спот „Македонија вечна“

Утрински

Нов спот за промоција на Македонија

Дневник

Да одиме во оваа Македонија!

Н.Македонија

А1 Форум Алсат-М Кирилица Канал5 Сител Вечер Нетпрес

14 поврзани вести »

"Фи­ат" ку­пи пет­ти­на од "Крај­слер"

Вест - 12.06.2009

ДЕТРОИТ/МИЛАНО, 12 јуни (Ројтерс) - "Фиат" го финишираше договорот за купување на 20 отсто од акциите на "Крајслер", што е клучен чекор во амбициозниот план на италијанскиот производител да создаде една ...

ФИАТ доби дозвола за „Крајслер“

Време

Одобрена продажбата на дел од „Крајслер“ на „Фиат“

А1

„Крајслер“ може да биде продаден

BBC

Фиат стана мнозински сопственик на Крајслер

Р.С.Европа

Вест Сител Кирилица Канал5 МК-Фондови Вест Вечер Нетпрес

13 поврзани вести »

Државните комарци нема да се прскаат

Вечер - 14.06.2009

Локалната самоуправа на Охрид, на чие чело е градоначалникот Александар Петрески, кој е од редовите на СДСМ одбива да прска против комарци дел од крајбрежјето на езерото бидејќи тоа било во државна ...

Државните вили ќе зовријат од комарци

Вест

Четири години Охрид не се прска против комарци

Канал5

Во Охрид ќе се прскаат само локалните комарци

Сител

Се прскапротив ларви од комарци

Време

Вест Утрински Макфакс Време Кирилица Нетпрес Макфакс Вечер

13 поврзани вести »