TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-06-08 до 2009-06-14

Суспендирана цела чуварска смена

Време - 12.06.2009

Четворица затворски чувари ќе бидат суспендирани од работните места во битолскиот затвор „Црн мост“, затоа што не се однесувале одговорно за време на бегството на двајцата затвореници, кои избегаа во неделата, ...

Бизнисот со „мобилки“ цвета во македонските затвори

Н.Македонија

Нема потерница по бегалците од битолскиот затвор

Утрински

Уште нема потерница по бегалците

Дневник

Страртува потрагата по побегнатите затвореници

Н.Македонија

Време Вест Утрински Н.Македонија Дневник Канал5 А1 Канал5

13 поврзани вести »

„Газпром“ вели: купи или остави!

BBC - 09.06.2009

Џиновската руска енергетска компанија „Газпром“ ја предупреди Европската унија дека мора сега да реши дали сака да продолжи да увезува руски гас, или пак да ризикува во иднина да ги загуби доставите.

Украина ја исплати сумата за доставките на гас

А1

Украина го подмири долгот за руски гас

Р.С.Европа

Нафтогас целосно го плати долгот за рускиот гас

Телма

Украина ја исплати сумата за доставките на гас за мај, потврди „Газпром“

Алфа

Алсат-М Дневник Канал5 Сител Кирилица МК-Фондови Макфакс

12 поврзани вести »

Роналдо ќе донесе профит од 550 милиони евра

Вест - 13.06.2009

Мишел Платини го искара, а Жозе Мурињо му се поклони на Реал Мадрид откако ја испрати рекордно високата понуда од 94 милиони евра до Манчестер јунајтед за Кристијано Роналдо.

Кака: Со Роналдо ќе ги освоиме сите можни трофеи

Вечер

Роналдо: Почестен сум

Вечер

Најголемите трансфери

Вечер

Новости од фудбалот

BBC

Р.С.Европа Канал5 Вечер Вечер BBC Вечер Вечер

12 поврзани вести »

Пари има, проекти нема

Време - 13.06.2009

Благојче Трпчевски, сопственик на градежната фирма „Бамс трејд“ од Прилеп земал 100.000 евра за градење деловен објект со можност да добие уште толку по изградбата на објектот.

До кредит само со добар, издржан бизнис-план

Утрински

Добар план за добар кредит

Дневник

И во рецесија може да се профитира

Н.Македонија

Пари за кредити има, но тешко се добиваат

А1

Телма МРТ Кирилица Канал5 Сител Вечер Макфакс

12 поврзани вести »