TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-06-08 до 2009-06-14

Амбасадори ќе ги потпираат камењата

Време - 11.06.2009

Игор Чавески Приштина и Скопје наскоро ќе воспостават дипломатски односи, а откажувањето на посетата на косовскиот претседател Фатмир Сејдију на Македонија нема да влијае врз односите меѓу двете земји - изјави ...

Нов граничен инцидент

А1

МНР:Границата е завршена работа

Алсат-М

Косовски Албанци ги отстраниле ознаките на границата со Македонија

Нетпрес

Повторно откорнати граничните камења меѓу Македонија и Косово

Алсат-М

Алфа Вечер

7 поврзани вести »

Платежните картички честа цел на крадците

Утрински - 13.06.2009

Гостивар - Во гостиварската полиција за кратко време се регистрирани неколку случаи на кражби на платежни картички. Завчера во објектот на „Македонски пошти“ во Гостивар, на 33-годишната Д.А.

Бугари испразниле 50.000 евра од скопски банкомати

Н.Македонија

Си извадиле 50.000 евра

Време

Бу­га­ри со фалисифкувани картички подигнале 50.000 евра

Вест

Хакери со фалс-картички заработиле над 50.000 евра

Утрински

Дневник Кирилица Сител Вечер Нетпрес

10 поврзани вести »