TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-01-12 до 2009-01-18

СДСМ ќе „плива“ со Керим до Водици

Време - 17.01.2009

Катерина А. Цаневска Кети Мицковска СДСМ до Водици ќе го чека одговорот од ВМРО-ДПМНЕ за тоа дали го прифаќа предлогот заедно да поддржат натпартиски кандидат за претседателските избори, конкретно дипломатот Срѓан Керим, изјави вчера в.д.

Курбан и криза на идентитетот

Време

По Водици ќе се знае претседателскиот кандидат на СДСМ

Вест

СДСМ чека одговор од ВМРО - ДПМНЕ за претседателскиот кандидат Керим до Водици

Алсат-М

СДСМ во потрага по свој претседателски кандидат

Дневник

Н.Македонија Нетпрес А1 BBC Време Време Утрински Телма

60 поврзани вести »

ЕВН:Дефектите се резултат на преоптовареност на електичната мрежа

Алсат-М - 18.01.2009

По повици од граѓаните, мобилните екипи на ЕВН излегоа на терен за да ги санираат дефектите во енергетскиот систем Со “ хероите на компанијата”, како што ги нарекува генералниот директор на ЕВН, Георг Валднер, екипата на ТВ Алсат беше сведок санирање на ...

Нови прекршочни пријави за ЕВН

Сител

Трафостаниците изградени “ нема кој да ги приклучи

Време

Бранел струја со секира

Време

МЕПСО: ЕВН не спречува да работиме

Вест

Вест Утрински Алсат-М Дневник Н.Македонија Н.Македонија А1 Време

66 поврзани вести »

ДИК: Нема доказ дека ВМРО-ДПМНЕ започнале предвремена кампања

А1 - 17.01.2009

Телевизиските снимки од трибините и официјалните партиски соопштенија не се доволен доказ дека ВМРО-ДПМНЕ предвреме ја започна кампањата, став на Државната изборна комисија. Ќе чекале официјално некој да ги извести. За такво нешто имале најави.

Казни за медиумите што ќе го прекршат правилникот за следење избори

Утрински

Советот за Радиодифузија со нов правилник за следење на изборите

Алсат-М

Високи казни за радиодифузерите

Н.Македонија

Предвремена кампања или редовни активности?

А1

Утрински Телма Дневник Сител Макфакс Време Нетпрес Р.С.Европа

43 поврзани вести »

Обама: Буш е добар човек, но остава лошо наследство

А1 - 17.01.2009

Новоизбраниот американски претседател Барак Обама изјави во интервју за Си-Ен-Ен дека според него сегашниот претседател Џорџ Буш е добар човек, но зад себе ги остава САД потонати во последиците од низа погрешни одлуки донесени при неговото управување, ...

Џорџ Буш не ги убеди Американците дека добро владеел

Утрински

Кому ќе му недостига Буш?

Утрински

Буш: Донесов тешки одлуки за безбедноста на САД

Алсат-М

Правев грешки, но светот го оставам послободен

Дневник

Алсат-М Алфа Н.Македонија Форум А1 А1 Р.С.Европа Утрински

44 поврзани вести »

Паралелен развој на настаните

Утрински - 17.01.2009

Додека ние од петни жили се трудиме да објасниме дека укинувањето на визите е од животно значење за Македонија, веќе стигаат алтернативни предлози како да си ги решиме проблемите.

Безнадежно приближувањето на Скопје и Атина

Дневник

Рикер: Сериозно да се сфатат препораките од МКГ

А1

„Спорот не е билатерален“

BBC

Рововите се подлабоки

Време

Дневник Алфа Алфа Алсат-М Сител Вечер Нетпрес BBC

28 поврзани вести »