TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-01-12 - 2009-01-18

Се урна француски воен хеликоптер, најмалку тројца загинати

А1 - 18.01.2009

Најмалку тројца француски војници загинале а шест се водат како исчезнати после падот на француски воен хеликоптер кај бреговите на Габона во Централна Африка, соопшти Министерството за одбрана на Франција.

Француски хеликоптер се урна во Централна Африка

Алфа

Се урна француски воен хеликоптер, најмалку тројца загинати

Нетпрес

Разузнавачките информации за хеликоптерот кај Обвинителството

Утрински

Скршени крилја

Време

Утрински Дневник Време Алфа Форум Н.Македонија А1 А1

58 поврзани вести »

ЕВН:Дефектите се резултат на преоптовареност на електичната мрежа

Алсат-М - 18.01.2009

По повици од граѓаните, мобилните екипи на ЕВН излегоа на терен за да ги санираат дефектите во енергетскиот систем Со “ хероите на компанијата”, како што ги нарекува генералниот директор на ЕВН, Георг Валднер, екипата на ТВ Алсат беше сведок санирање на ...

Нови прекршочни пријави за ЕВН

Сител

Продолжува судирот меѓу МЕПСО и ЕВН

Алсат-М

Со секира по вработени на ЕВН

Вест

МЕПСО пак го обвинува ЕВН

Дневник

Време Време Утрински Вест Н.Македонија Н.Македонија А1 Дневник

66 поврзани вести »

Обама: Буш е добар човек, но остава лошо наследство

А1 - 17.01.2009

Новоизбраниот американски претседател Барак Обама изјави во интервју за Си-Ен-Ен дека според него сегашниот претседател Џорџ Буш е добар човек, но зад себе ги остава САД потонати во последиците од низа погрешни одлуки донесени при неговото управување, ...

Џорџ Буш не ги убеди Американците дека добро владеел

Утрински

Кому ќе му недостига Буш?

Утрински

Буш: Донесов тешки одлуки за безбедноста на САД

Алсат-М

Правев грешки, но светот го оставам послободен

Дневник

Алсат-М Алфа Н.Македонија А1 А1 Утрински Канал5 Утрински

43 поврзани вести »

ДИК: Нема доказ дека ВМРО-ДПМНЕ започнале предвремена кампања

А1 - 17.01.2009

Телевизиските снимки од трибините и официјалните партиски соопштенија не се доволен доказ дека ВМРО-ДПМНЕ предвреме ја започна кампањата, став на Државната изборна комисија. Ќе чекале официјално некој да ги извести. За такво нешто имале најави.

Предвремена кампања или редовни активности?

А1

Изборни листи со 30 отсто жени

Дневник

ДИК одржа средба со собраниската Комисија за еднакви можности на жените и мажите

Нетпрес

ДИК сака да ја скрши СДУ

Време

Канал5 Телма Утрински Сител Р.С.Европа Форум А1 Канал5

28 поврзани вести »

Паралелен развој на настаните

Утрински - 17.01.2009

Додека ние од петни жили се трудиме да објасниме дека укинувањето на визите е од животно значење за Македонија, веќе стигаат алтернативни предлози како да си ги решиме проблемите.

Безнадежно приближувањето на Скопје и Атина

Дневник

„Спорот не е билатерален“

BBC

Рикер: Сериозно да се сфатат препораките од МКГ

А1

До есен името ќе тапка во место

Дневник

Алсат-М Алфа Алфа Сител Нетпрес Вечер Прес BBC Канал5

27 поврзани вести »

Европа со критики за Законот за лустрација во Албанија

Макфакс - 17.01.2009

Генералниот секретар на Советот на Европа(СЕ) Тери Дејвис, упати критики за новодонесениот Закон за лустрација во Албанија, јави дописникот на Макфакс. Дејвис, неколку дена по донесувањето на Законот во албанското Собрание, рече дека овој закон не ги ...

Лустрација конечно може да почне

Утрински

Лустрацијата во сила и без потпис на претседателот Бамир Топи

Дневник

Партиски лустратори

Утрински

Во Албанија стапи на сила Законот за лустрација

А1

А1 Алсат-М Дневник Вест Време Макфакс Макфакс Сител

25 поврзани вести »