TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-09-07 до 2009-09-13

Грција се заканува со вето за Турција

А1 - 13.09.2009

Шефот на опозиционата социјалистичка партија ПАСОК Јоргос Папандреу не ја исклучи веројатноста во случај неговата партија да победи на парламентарните избори ...

Вето за Турција

МРТ

Грчко вето за Турција

Макфакс

Оставка ако не поразат

Време

Ако ги изгуби изборите Костас Караманлис ќе поднесе оставка

Утрински

Н.Македонија Р.С.Европа Алсат-М Алфа Канал5 Канал5 Здраво Алфа

33 поврзани вести »