TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2009-09-07 до 2009-09-13

Вардар и Металург пак во трка

Спорт - 13.09.2009

Идентично како и во последните неколку сезони екипите на Вардар Про и Металург ќе бидат единствените кандидати за трофеите бидејќи со квалитетите кои ги имаат ...

Трофеите и сезонава ќе останат во Скопје

Време

Вардар - Победа останува дерби

Време

Зајмат пари за превоз

Време

Првакот Вардар про тргнува од Прилеп

Утрински

Утрински Н.Македонија А1 Спорт Време Спорт Вест Форум

25 поврзани вести »

Почнавме да славиме и за порази

Време - 12.09.2009

Македонската боксерска репрезентација го заврши 15. Светско првенство во бокс за аматери во Милано, со веќе познат епилог и без полуфинале и освоен медал.

Димовски без медал

Време

Димовски остана без медал на СП

Утрински

Димовски се пласира во четвртфиналето на СП во бокс

А1

Бокс: Димовски поразен од Жанг

А1

Спорт Време Спорт Вест Алсат-М Н.Македонија Алфа Алфа

22 поврзани вести »