TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-09-14 - 2009-09-20

Работниците нема кој да ги заштити

Утрински - 18.09.2009

Каде и дали погрешија работниците од битолската Шеќерана, што нивниот штрајк за поголеми плати и за колективен договор резултира со 23 отказни решенија? Во ...

Штрајкувачите добиваат откази

Време

Фрчат откази во Шеќерана

А1

Изгорени од штрајкот

Дневник

Шеќерана подели 23 откази за штрајкувачите

Утрински

Канал5 Утрински Дневник Дневник Време Макфакс Нетпрес МРТ

21 поврзани вести »

Пике: За Сингапур кажав уште лани

Утрински - 19.09.2009

Раководното тело на Формула 1 било запознаено минатата година со наводите дека Рено ја лажирал трката во Сингапур, наредувајќи му на Бразилецот Нелсон Пике да ...

Оставките во Рено за поблага казна

Време

Рено се соочува со остра казна

Алфа

Рено чекор до повлекување од Формула 1

Утрински

Бриаторе сакал да го заштити тимот?

Кајгана

Идивиди Утрински Време Вест Кирилица Алфа Н.Македонија А1

21 поврзани вести »