TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-09-14 - 2009-09-20

Талат Џафери се спаси од затвор

Утрински - 17.09.2009

ТЕТОВО – Талат Џафери се спаси од затвор. Случајот за изборни инциденти што се водеше против актуелниот пратеник на ДУИ заврши со условна осуда на шест месеци.

Џафери доби условна казна

Време

Невин сум, ќе се жалам

Вест

Две години условна за Талат Џафери

А1

Условен затвор за Таљат Џафери

Дневник

Канал5 Р.С.Европа Форум МРТ Сител Кирилица Макфакс Вечер Прес

13 поврзани вести »