TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-09-14 - 2009-09-20

Започна Октоберфест 2009

Форум - 20.09.2009

Најпознатиот пивски фестивал на светот - Октоберфест, по 176-ти пат започна во Минхен Градоначалникот на Минхен, Кристијан Уде, првата кригла пиво му ја наточи ...

Започна 176-от Октоберфест

Алфа

Во Минхен започна 176. фестивал на пивото

Inpress

Што е пиво?

Утрински

Започна Октоберфест 2009

ЗаЗабава

Макфакс Р.С.Европа Дневник Макфакс Црнобело МРТ Кајгана Н.Македонија

14 поврзани вести »