TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-01-19 - 2009-01-25

Претседателските кандидати на СДСМ се уште се држат во тајност!

Сител - 25.01.2009

Финалните предлози за претседателски кандидат на опозицијата, општинските организации на СДСМ ќе ги достават утре. Конечниот избор ќе го направи потесното раководство, откако кандидатите ќе поминат низ неколку партиски филтри.

Фрчко и Тито им се нудат на СДСМ

Вечер Прес

Валандово, град на претседатели

Вест

Ќе бараме поддршка од ДУИ, но јавна

Време

Тасева се жали

Време

Утрински Дневник Н.Македонија Н.Македонија Н.Македонија А1 Утрински Утрински

123 поврзани вести »

Ѓорѓе Иванов е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ

А1 - 25.01.2009

Претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните претседателски избори е професорот Ѓорѓе Иванов. Тој на вечерашната Конвенција на партијата доби доверба од 1.016 делегати, додека вториот кандидат Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски ...

Фрчкоски претседателски кандидат на СДСМ?!

А1

ВМРО-ДПМНЕ денеска го избира претседателскиот кандидат

Алсат-М

Коце Трајановски во посета на скопските општини

Канал5

Фрчковски најверојатен кандидат на СДСМ за претседател

Алсат-М

Телма Алсат-М Сител Форум Сител Макфакс Сител Сител

114 поврзани вести »

Обама го испраќа Мичел да го обнови изралеско палестинскиот мировен процес

Алсат-М - 25.01.2009

Претставникот на американскиот претседател Барак Обама, Џорџ Мичел, неделава ќе го посети Блискиот исток во обид да ги обнови израелско-палестинските мировни преговори. Мичел како што јавуваат агенциите ќе ги посети Египет и Западниот брег.

Обама со огромна поддршка за првите одлуки

Алсат-М

Вашингтон: Американски пратеник за Блискиот Исток Џон Мишел неделава во посета на регионот

Р.С.Европа

Обама по Кенеди

Вечер Прес

Прво неделно обраќање на Обама кон нацијата

А1

Дневник Време Алсат-М Канал5 Канал5 Форум Форум Сител

135 поврзани вести »

Макстил почна со работа

Вечер Прес - 25.01.2009

По пристигнувањето на природниот гас во земјава, челичниот гигант "Макстил" од саботата повторно го активираше своето производство. Сите вработени веќе се на своите работни места, а се најавува засилување на производствените активности за да се ...

МАКСТИЛ започна со производството

Канал5

„Макстил“ вчера почна со работа

Утрински

Челичарницата Макстил почна да работи со полн капацитет

Сител

Макстил го обнови производството

Алфа

А1 Алсат-М Утрински Макфакс Н.Македонија Канал5 Утрински Време

72 поврзани вести »

Ивановиќ: КБС се голема опасност за Србите

Нетпрес - 25.01.2009

Државниот секретар во Министерството за Косово Оливер Ивановиќ изјавил дека меѓународната заедница мора да сфати дека Косовските безбедносни сили (КБС) претставуваат голема опасност за српските жители во покраината.

Касарна нападната со ракетен фрлач

Време

Тачи: Припадниците на КЗК да не се користат за политички цели

Алсат-М

Граната истрелана врз касарна на безбедносните сили на Косово

Дневник

Ивановиќ: Статусните разговори за Косово ќе бидат обновени

Нетпрес

Н.Македонија А1 Телма Канал5 Алсат-М Канал5 Алсат-М Сител

58 поврзани вести »

Македонија вечерва против Данска на Светското ракометно првенство

Алсат-М - 25.01.2009

На Светското првенство во ракомет вечерва во Задар со почеток од 20:15 часот македонската репрезентација ќе игра против репрезентацијата на Данска. Натпреварот е во рамките од втората фаза и е од големо значење за Македонија бидејќи со евентуална победа ...

СП Ракомет – Македонија денеска со европскиот првак Данска

Макфакс

Кире Лазаров најдобар ракометар на Светското првенство

Нетпрес

Пораз на Македонските ракометари од Данска

Сител

Ракометарите на Македонија поразени од Норвешка

Телма

Алсат-М Утрински Утрински Алсат-М Макфакс Сител Алфа Макфакс

35 поврзани вести »

Нереални цени за млекото

А1 - 25.01.2009

Млекото се откупува по десетина денари, а се продава по 46 денари. Сточарите укажуваат дека во време кога Шведската млекарница е под протести и со намален откуп поради финансиската криза, најоштетени се сточарите кои се принудени да го даваат млекото по ...

Млекопроизводителите ги блокираа патиштата

А1

Млекопроизводителите блокираа неколку патни правци

Телма

Млекопроизводителите го блокираа патниот правец Битола - Прилеп

Алсат-М

Протест на прилепските млекопроизводители со блокади на патот Прилеп - Градско

Канал5

Канал5 Канал5 Канал5 Алсат-М Канал5 Нетпрес Макфакс Форум

50 поврзани вести »

Боцевски на протест со студентите пред ЕУ

Утрински - 24.01.2009

Од нашиот дописник Брисел - Вицепремиерот Ивица Боцевски им се придружи вчера на студентите што протестираа поради визниот режим во Брисел, но маицата со натпис „Виза - нема шанси“ ја зачува во џебот и поддршката им ја даде облечен во костум.

И Боцевски на студентскиот протест во Брисел

Дневник

Македонските студенти со "Виза! Нема шанса!" пред ЕУ институциите

Вест

Втор ден протести на студентите во Брисел

А1

Македонските студенти против визите во Брисел

Вест

Канал5 Алсат-М Телма Утрински Време Макфакс Сител Алфа

33 поврзани вести »

Само за поднесоците во Хаг е потребна една година

Утрински - 23.01.2009

Меѓународниот суд на правдата во Хаг вчера ја објави одлуката донесена на 20 јануари за утврдување на временските рокови за првичното писмено презентирање на случајот пред Судот, т.е. поднесување на писмените поднесоци во постапката.

Македонија до 20 јули да поднесе меморандум во Хаг

Вест

Судот во Хаг ги одреди роковите за писмените поднесоци

Н.Македонија

Во Судот во Хаг од денеска течат формалните рокови

А1

Судот во Хаг им даде рокови на Македонија и на Грција

Дневник

Канал5 Сител Форум Макфакс Нетпрес Време Вест Утрински

30 поврзани вести »