TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-11-23 - 2009-11-29

Тешка состојба кај тројца заболени од грип А

А1 - 29.11.2009

Тројца пациенти заболени од новиот грип А Х1Н1 се во тешка состојба, меѓу нив е и 55-годишната жена „која и понатаму е во изразито тешка состојба, се наоѓа на вештачка вентилација, но со стабилни витални параметри“.

Уште еден млад пациент во тешка состојба

Телма

Нови 14 со симпоми на свински грип

Алсат-М

Нови 14 пациенти со симптоми на свинскиот грип

Канал5

Од вчера - дежурства на матичните лекари

Inpress

Алфа Сител Р.С.Европа Макфакс Inpress Inpress Форум Нетпрес

111 поврзани вести »

Вакцините на "Новартис" пристигнаа во Србија

Телма - 29.11.2009

Првиот контингент од 140.000 вакцини на фармацевтската куќа „Новартис" против новиот грип пристигна во Србија, а вакцинацијата почнува дури за две недели, откако вакцината ќе биде тестирана Вакцините ќе бидат дистрибуирани ширум Србија ...

Тројца грипозни во тешка состојба

Дневник

Србија доби вакцини против новиот грип

Макфакс

Веледрогериите надвор од бизнисот со вакцини против свински грип

Сител

Србија ја доби првата количина од 140 илјади вакцини

Inpress

Време Канал5 Алфа Форум Нетпрес А1 Утрински Вест

88 поврзани вести »

Кодош

Вечер Прес - 29.11.2009

Љубе Бошкоски, никој во Македонија не го знаеше. Доста Димовска го донесе од Хрватска, кога тој имаше 40 години. Како задграничен кадар. Најголема заслуга на Љубе е што ги примал во својата кафеана, и ги шетал на море, видните партиски ...

Соња разочарана, Бошкоска на суд ќе ги докажува наводните изјави на Јохан

Вечер Прес

Македонија - Бошкоски со кривични за Латас и за Талевска

Време

Бошкоски поднесе тужба против Сител и „Вечер“

Утрински

И Синдикатот со осуда за Бошкоски

Утрински

Н.Македонија Канал5 Дневник Утрински Време Нетпрес Сител Алфа

54 поврзани вести »

Заложниците на Филипини биле силувани и убивани со истрел во гениталиите

Вест - 28.11.2009

ДАВАО СИТИ, ФИЛИПИНИ, 28 ноември (Њујорк тајмс) - Филипинската полиција вчера објави непријатни детали во врска со масакрот во јужниот дел на Филипините кој неделава ја шокираше земјата, меѓу кои дека жените од 57-те жртви кои беа убиени ...

Политичарот, што ги загуби роднините во масакрот, ќе оди на избори

МРТ

Службеник на УНИЦЕФ убиен на Филипините

МРТ

Службеник на УНИЦЕФ убиен на Филипините

А1

Масакрот не го спречи филипинскиот политичар да се кандидира

Канал5

Време Макфакс Алфа Нетпрес Макфакс Кирилица Кирилица Форум

67 поврзани вести »

Првата полицајка - лице на годината

Вечер Прес - 29.11.2009

Словенечката министерка за внатрешни работи Катарина Кресал беше избрана за политичко лице на 2009 во акција на списанието "Образи" (Лица). Таа е прогласена за лице на годината прексиноќа на церемонијата во Господарском разставишчу, ...

Кресал:Словенија ја предводеше визната либерализација

Алсат-М

Словенија нуди безрезервна поддршка за визната либерализација

Утрински

Македонија - На Македонија местото и“38; е во ЕУ

Време

Словенечка поддршка за во ЕУ

Н.Македонија

А1 Алсат-М Канал5 Макфакс Р.С.Европа Кирилица Нетпрес Форум

38 поврзани вести »