TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Нимиц во април во Скопје и Атина

Дневник - 01.03.2009

Посредникот во грчко-македонскиот спор за името, Метју Нимиц во април треба да ги посети Скопје и Атина. Меѓутоа, како што пишува грчкиот весник „Катимерини“, повикувајќи се на неименувани извори, посетата на ...

Бакојани: Грција е стратешки партнер на САД

Нетпрес

Нимиц во посета на Скопје и Атина

Вечер Прес

Нимиц во „симболични“ посети на Скопје и Атина

А1

Нема преговори додека траат избори

Време

Утрински Макфакс А1 Вест Алсат-М Утрински Канал5 Време

81 поврзани вести »

Рамковски нуди милион евра за сточарите

А1 - 01.03.2009

Новиот газда на шведската млекарница Моше Баум ги пакува куферите за Мајами, а сточарите се уште се надеваат дека ќе го врати долгот. Последниот изговор е блокираната сметка во „Комерцијална банка“.

Фармерите на протест пред

Дневник

Неопходно е итно решение за млекарите

А1

Фармерите и' откажаа соработка на „Сведмилк“

Утрински

Битолчани не го даваат млекото на „Сведмилк“

Дневник

Канал5 Сител А1 Утрински Време Вечер Прес Н.Македонија А1

58 поврзани вести »

Бесрамна злоупотреба на Шишков

Утрински - 28.02.2009

Претходен број Обвинувањата дека актерот Петар Арсовски во далечната 1979 година, наводно, бесрамно го клеветел својот колега Ристо Шишков, комотно може да се дефинираат како предизборна виртуелна игра на ...

Во Скопје нема простор за лустрација

Н.Македонија

Место лустрација партиски кодошења

Време

Да му умре козата

Време

Лустрацијата почна инквизиторски

Утрински

Утрински Н.Македонија Дневник Утрински Дневник Дневник Време Вест

37 поврзани вести »

Сигурно нема да има референдум во Словенија

А1 - 01.03.2009

Иницијативата за референдум за влез на Хрватска во НАТО сигурно нема да успее, а Словенија на време ќе ја предаде потребната документација за да може Хрватска на самитот на НАТО во април да учествува како ...

Сигурно нема да има референдум во Словенија

Алсат-М

Гантар: Сигурно нема да има референдум во Словенија

Макфакс

Санадер: Словенија мора да ја укине блокадата

Макфакс

Љубљана-Загреб: ЕУ медијатор

Макфакс

Дневник Дневник Нетпрес Канал5 Дневник Време Вест Утрински

52 поврзани вести »