TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Стечајците в среда пак на протест

Утрински - 28.02.2009

Претходен број Стечајните работници со над 25 години работен стаж и нерешен статус и оние што се прогласени за технолошки вишок идната среда повторно ќе протестираат пред Владата, барајќи решавање на нивниот ...

Стечајците бараат пари од рекордниот буџет

Дневник

Деноноќно пред Влада

Време

Стечајците бараат решение за нивниот проблем

Канал5

Стечајците со покана со пратеничките групи

Нетпрес

Сител Вечер Прес Време Дневник А1 Телма Алсат-М Канал5

38 поврзани вести »

Вицепремиерот Боцевски утре на ЕУ конференција во Прага

Сител - 01.03.2009

Вицепремиерот Ивица Боцевски утре во Прага ќе учествува на Конференцијата „ЕУ проширување - пет години потоа“. Конференцијата ќе биде фокусирана на економските достигнувања и предизвици во рамки на Унијата, ...

Боцевски на ЕУ Конференција во Прага

Вечер Прес

Париз за визна либерализација

Дневник

Средби на Боцевски во Париз

Утрински

Франција силно го поддржува процесот на визна либерализација за земјите од Западен Балкан

Канал5

Алсат-М Сител Кирилица Макфакс Утрински Сител Сител Нетпрес

38 поврзани вести »

Нема веќе кредит за секого

Дневник - 01.03.2009

Ланските агресивни кампањи за кредити за свадба, за студии, за годишни одмори, банките ги заменија со рекламите за привлекување на заштедите на граѓаните Откако ги презадолжија граѓаните одобрувајќи им кредити ...

Само со добра плата до кредит

Утрински

Банките изненадени, експертите ја оправдуваат острата политика на НБРМ

Алфа

Кредит само ако од плата има и за живот и за рата

Н.Македонија

Се топат девизните резерви - се топат девизните резерви

Телма

Алсат-М Канал5 Утрински Дневник Време Алсат-М Макфакс Нетпрес

36 поврзани вести »

Милутиновиќ не се враќа како херој од Хаг

Дневник - 01.03.2009

Политичките лидери се загрижени дека затворски казни за офицерите ќе имаат негативно влијание врз дипломатската битка за статусот на Косово Поранешниот српски претседател Милан Милутиновиќ наскоро ќе се врати ...

Милутиновиќ оди дома, за Павковиќ и уште четворица Срби 90 години затвор

Утрински

Белград разочаран, Приштина задоволна

Време

Милутиновиќ се врати во Србија

Алсат-М

Поранешниот српски претседател Милан Милутиновиќ се врати во Србија

Канал5

Вест BBC Утрински Телма Време Алсат-М Р.С.Европа Макфакс

30 поврзани вести »

Удар по удар во ДПА

Утрински - 26.02.2009

Исклучувањето и разрешувањето од сите функции во партијата на потпретседателот на ДПА, Бесим Догани, само потврдува дека партијата не успеа да се стабилизира по ударот и колапсот што го доживеа со заминувањето ...

Догани: Сам си заминав од ДПА

Дневник

Догани ќе биде независен пратеник

Алсат-М

Ќе се прибере ли Догани во Нова демократија?

А1

Неофицијално: Бесим Догани ќе премине во редовите на Нова Демократија

Канал5

Алсат-М Дневник Утрински Телма Алфа А1 Алсат-М Канал5

15 поврзани вести »