TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Конвенција на СДУ

Алсат-М - 01.03.2009

Социјалдеморкатската унија денеска ги презентираше кандидатите за градоначалници и носителите на листите за советници. На конвенцијата, претседателот на оваа партија Лазар Еленовски, испрати низа обвинувања до ...

Изборна конвенција на СДУ

Канал5

Конвенција на Социјалдемократската унија на Македонија

Сител

Адвокатот Вуиќ ја оспорува тужбата на Еленовски

Утрински

Рочиштето Еленовски против Шеќеринска повторно одложено

А1

Телма Канал5 Сител Канал5 Н.Македонија Сител

11 поврзани вести »

ЕУ против нов Гвантанамо

А1 - 27.02.2009

САД не би требало да дозволат затворот Баграм во Авганистан да стане нов Гвантанамо, доколку сакаат ЕУ да им помогне да го затворат затворот на Куба, соопштено е во Брисел.

ЕУ против “нов Гвантанамо“ во Авганистан

Алсат-М

ЕУ против “нов Гвантанамо“

Макфакс

ЕУ: САД да не дозволат Баграм да стане Гвантанамо

Нетпрес

ЕУ воздржана околу прифаќањето затвореници од Гвантан

Форум

А1 Макфакс Алфа Утрински Алсат-М Форум А1 Вест

16 поврзани вести »

Во бунтот во армијата на Бангладеш загинаа 70 лица

Утрински - 28.02.2009

Претходен број ДАКА - Тела на 50 војници се пронајдени во седиштето на паравоена единица во Бангладеш, со што вкупниот број на загинати во бунтот околу платите и командната структура се искачи на 70 лица, ...

Уапсени 200 бунтовници во Бангладеш

А1

Бунтовниците се предадоа откако тенковите излегоа на улица

Вест

Приближно 200 бунтовници се уапсени во Бангладеш

Канал5

Задушен бунтот на „Пушките на Бангладеш“

Канал5

Време Форум А1 Време Алсат-М Канал5 Кирилица Р.С.Европа

16 поврзани вести »

Рен: Нема потреба од набљудувачи од ЕУ за локалните избори во Турција

Кирилица - 25.02.2009

ЕУ не планира да испраќа набљудувачи за локалните избори во Турција на 29 март, бидејќи изборниот систем во Турција добил највисока оценка од меѓународните институции, изјавил еврокомесарот за проширување Оли Рен, цитиран од весникот „Заман“ Рен тоа го ...

Наѓ: Еврокомисијата внимателно ќе ги следи изборите

Вест

Западен Балкан ќе остане заглавен

Време

Рен:Напредокот на земјите ќе се оценува за неколку месеци

Нетпрес

Наѓ: ЕК внимателно ќе ги следи изборите

А1

Дневник Алсат-М Сител Кирилица Алфа

10 поврзани вести »

Грчките превозници ја кренаа блокадата

А1 - 23.02.2009

Грчките превозници утринава ја кренаа блокадата на три гранични премини во северна Грција, која ја наметнаа во саботата со барање за засилување на проверките на товарите и на мерките против нелегалната имиграција, пренесе АФП, повикувајќи се на локални ...

Грчките превозници ја кренаа блокадата на три гранични премини

Канал5

Граничниот премин Дојран и денеска затворен за товарни возила

Канал5

На граничниот премин Дојран грчките погранични служби по 15 ч. го прекинаа пропуштањето на камиони

Канал5

Затворен граничниот премин Дојран за тешки товарни возила

Нетпрес

Сител Кирилица Макфакс Кирилица Вечер Прес

10 поврзани вести »

Петковски: Мора да победиме!

А1 - 28.02.2009

На овие избори немаме право на грешка. Нема да важи олимпиското правило, важно е да се учествува, мора да победиме, порача кандидатот за градоначалник на Скопје Тито Петковски, зошто само така ќе ни се отворат ...

Петковски: "на овие избори немаме право на грешка"

Телма

Петковски и Трајановски ги претставија програмите

Алсат-М

Претставен Кандидатот и програмата за градоначалник на Скопје, Тито Петковски

Сител

Трка за градоначалничката фотеља во Скопје

Алфа

Форум Време А1 Алсат-М Канал5

10 поврзани вести »

Акропол затворен поради штрајк

Макфакс - 26.02.2009

Поради штрајк на вработените во Акрополот во Атина, следните три дена овој туристички локалитет ќе биде затворен за посети. Вработените во грчкото Министерство за култура денеска започнаа тридневен штрајк, со ...

Поради штрајк откажани многу летови во Грција

А1

Грција три часа без авионски летови

Алсат-М

Штрајк на медицинарите на Косово

Време

Поради штрајк откажани многу летови во Грција

Макфакс

Нетпрес Кирилица Р.С.Европа Алфа Н.Македонија Канал5 Телма Макфакс

15 поврзани вести »