TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Струјата, сепак, нема да поскапи

Утрински - 28.02.2009

Претходен број Граѓаните можат да здивнат. Нема да има зголемување на цената на струјата за подолг период. Иако се очекуваше дека двете енергетски компании - МЕПСО и ЕЛЕМ ќе побараат нагорна корекција на ...

ЕВН и ЕЛЕМ побараа исправка на цената на струјата

Дневник

Струјата нема да се чепка до изборите

Вест

Можно ли е намалување на цената на струјата?

Алфа

ЕЛЕМ и МЕПСО нема да бараат поскапување на струјата

Н.Македонија

Канал5 Нетпрес Алфа Вечер Прес Дневник Време Телма Утрински

15 поврзани вести »

Бугарски медиумиоткопуваат гробишта во Македонија

Дневник - 28.02.2009

Измислица е веста дека сум наредил останките од бугарските војници да се префлат во заедничка костурница со македонски споменик, вели владиката на МПЦ, Петар Лага е дека сум дал наредба посмртните останки на ...

Шпекулации ги откопаа бугарските гробишта

Време

Двојна власт во Пиринска Македонија

Време

Митрополит Петар: Смислено се атакува на МПЦ и на македонскиот народ

Канал5

Закани за Македонија од бугарските европратеници

Н.Македонија

Време Време Време Време Време

10 поврзани вести »

Заедно со Македонија за излез од глобалната криза

Вечер Прес - 01.03.2009

Мораме да се држиме заедно за да успееме во овие тешки денови, кои верувам исто го погодуваат и македонското земјоделие, како и српското, хрватското, босанското, црногорското и сите аграри во регионот, смета ...

Кризата ќе го погоди и аграрот

Утрински

Поднесени 55.000 барања за субвенции

Дневник

Поднесени 80.000 барања за субвенции

Утрински

Голем интерес за субвенции во Кичевско

Дневник

Н.Македонија Време Алсат-М Утрински Дневник Кирилица Алфа Макфакс

14 поврзани вести »

ДПА обвинува за влошување на меѓуетничките односи

А1 - 28.02.2009

Демократската партија на Албанците ја обвини власта за влошување на меѓуетничките односи. Како потврда за тоа и за недоволната застапеност на Албанците во државната администрација и во судството, ДПА го ...

ДПА ја обвини власта за влошувањето на меѓуетничките односи

Канал5

ДПА:Власта ги влошува меѓуетничките односи

Алсат-М

Власта ги влошува меѓуетничките односи

Сител

Османи: Ги поправаме штетите на ДПА

Алсат-М

Н.Македонија А1 Алсат-М Канал5

9 поврзани вести »