TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Листа на чекање за српското „пунто“

Дневник - 26.02.2009

Листа на чекање за купување на новото возило „застава 10“, кое е идентично на „пунтото“ на „Фијат“, е направен во фабриката во Крагуевац, поради огромниот интерес.Првиот контингент од 650 возила од новиот ...

Листа на чекање за српското „пунто“

А1

Голем интерес за српското „пунто“

Утрински

Голем интерес за српското „пунто“

Дневник

Листа на чекање за српското „пунто“

Макфакс

А1 Макфакс Канал5 Кирилица Сител Алфа Вечер Прес Вечер Прес

13 поврзани вести »

Калдерон вели дека нема простор за загриженост

BBC - 27.02.2009

Мексиканскиот претседател Фелипе Калдерон ја отфрли загриженоста во Соединетите држави дека неговата земја е во опасност да стане пропадната држава поради се' поголемиот бран насилство поврзан со дрогата.

Наркокартелот „Синелоа“ фрлен на колена

Време

Разбиен мексиканскиот наркокартел

Утрински

Пет илјади војници во борба против нарко картелите во Мексико

Нетпрес

Голема акција против нарко-мафијата

А1

BBC Алсат-М Канал5 Сител Кирилица Нетпрес Макфакс Вечер Прес

13 поврзани вести »

Блуд и разврат

Утрински - 28.02.2009

Претходен број Поп уживал во сексуални задоволства кои му ги нудела масерка во скопската населба Маџари. Приказната која завчера можеше да се чуе на ударните вести за попот во пензија на кого краткото уживање ...

Од МПЦ молк за свештеникот

Време

Снимен поп во орален секс и уценуван за пари

А1

Масерка уценувала клиент со фотографии

Утрински

Масерка уценувала со секси-фотографии

Време

Вест Н.Македонија Канал5 Дневник Телма Сител Алфа Вечер Прес

13 поврзани вести »

Обама, Саркози, Цветин и уште 202 кандидата за Нобел

Дневник - 28.02.2009

Годинава се предложени рекордни 205 кандидати, 172 лица и 33 организации за најпрестижната награда за мир Претседателите на САД и на Франција, Барак Обама и Никола Саркози, се најистакнатите имиња меѓу ...

Рекордни 205 номинации за нобеловци за мир

Вест

Обама номиниран за Нобелова награда

Време

Обама и Саркози номинирани за Нобелова награда за мир

Н.Македонија

Обама и Саркози номинирани за Нобелова за мир

А1

Алсат-М Канал5 Кирилица Сител Форум Макфакс Вечер Прес

12 поврзани вести »

Владата се подготвува за ребаланс на буџетот по мај

Канал5 - 01.03.2009

Владата подготвува ребаланс на буџетот по мај. Потребни се пари за проекти. Од буџетската сметка треба да се издвојат средства за трошоци за реализација на десетици старо нови инфраструктурни проекти што ...

Предизборни трошења за проекти

Алфа

Колку порано ребаланс толку помали штети

Вест

Буџетот за 2009 стои на стаклени нозе

Утрински

Владата како од друга планета

Дневник

Сител Н.Македонија А1 Канал5 Алфа Утрински Алфа

12 поврзани вести »

Карл Билт- Годинава нема укинување на визите

Утрински - 25.02.2009

Од нашиот дописник Брисел - Шведскиот министер за надворешни работи, Карл Билт, не очекува ЕУ да ги укине визите за Западен Балкан годинава, но очекува, сепак, дека ќе бидат направени значајни чекори во тој правец, иако клучна ќе биде процената за ...

Фрчкоски бил вулгарен и кон Карл Билт

Време

Лазаревски: "Фрчкоски е вовед во изолација сам по себе"

Телма

ВМРО ДПМНЕ повторно е изненаден од ниското ниво на комуникација на претседателскиот кандидат на СДСМ

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ - вулгарностите на Фрчкоски водат кон изолација

Сител

Форум Нетпрес Вечер Прес

8 поврзани вести »