TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Пратеникот Талат Џафери тврди дека не поттикнувал насилство во Тетово

Утрински - 27.02.2009

ТЕТОВО - Пратеникот на ДУИ, Талат Џафери, тврди дека не поттикнувал насилство во Тетово. Пред Кривичниот совет на Основниот суд во Тетово вчера Џафери изјави дека минатата година, во пресрет на вонредните ...

Џафери: Не се кријам зад имунитетот

Време

Рочиште против пратеник на ДУИ за предизборен инцидент

Вест

Талат Џафери преку Судот ќе ја докажувал невиноста

А1

Талат Џафери се појави на суд, процесот одложен

Алсат-М

Канал5 Дневник Сител

8 поврзани вести »

За продажбата на Топилница ќе се знае на 11 март

Утрински - 27.02.2009

ВЕЛЕС - На 11 март ќе се знае дали велешка Топилница е продадена и дали има газда. За тој датум е свикана седница на Одборот на доверители на која ќе се одлучува за продажбата на Топилница, најави стечајниот ...

Последната продажба на велешка Топилница е неуспешна и тендерот треба да се поништи

Канал5

„Купувачот на Топилница треба се дисквалификува“

А1

„Метрудхем“ не ги уплати парите

Дневник

Не легнаа парите за Топилница

Време

Утрински А1 Канал5 Сител Вечер Прес Утрински

11 поврзани вести »

На екскурзија во Јајце!?

А1 - 27.02.2009

Хрватскиот претседател Стјепан Месиќ изјави дека учениците од сите краеви на поранешна Југославија треба да го посетуваат Јајце, за да видат каде е формирана државноста на нивните земји.

Учениците треба да го посетуваат Јајце

Телма

Месиќ: Ако БиХ не постигне договор, можен е нов Дејтон

Макфакс

Учениците повторно треба да го посетуваат Јајце

Макфакс

Хрватска и Србија мора да соработуваат

Време

А1 Канал5 Алсат-М Макфакс Нетпрес Вечер Прес

11 поврзани вести »

Премиера во прилепскиот театар

Дневник - 01.03.2009

Помладиот дел од ансамблот на Народниот театар во Прилеп вечерва, во 19.30 часот, премиерно ќе ја изведе камерната претстава „Таму каде што не сум бил“, работена според текст на Жанина Мирчевска, во режија на ...

Нова театарска премиера во Прилеп

Форум

Пиесата „Друга страна“ изведена во дискотеката „Инфинити“

А1

„Друга страна“ - трета премиера на Малиот драмски театар

Утрински

Блиску сме до европскиот театар

Време

Вест Алфа Вечер Прес Н.Македонија Дневник Форум

11 поврзани вести »

Насилството во Струга не е прекршок, туку кривично дело

Дневник - 28.02.2009

Иницијативата Граѓани за европска македонија го повика МВР да престане со невистинитото и тенденциозно информирање и да ги открие сторителите на посоченото кривично дело Информацијата на веб-страницата на МВР ...

Прекршочни за прекинатата трибина во Струга

Дневник

Десет пријави за инцидентот

Утрински

Прекршочни пријави за инцидентот во Струга

Алсат-М

Прекршочни пријави за инцидентот во Струга

Макфакс

Утрински А1

7 поврзани вести »

Владата конечно реши да купи апарат за зрачење

Утрински - 24.02.2009

На проблемите на пациентите со малигни заболувања, кои чекаат и по 1,5 месец за зрачење и небезбедно се зрачат на кобалт-апаратот, откако беа обелоденети во одредени медиуми, конечно им се гледа крајот.

Онкологија ќе добие уште еден акцелератор

Дневник

Онкологија ќе добие нов акцелератор

Вест

Нов акцелератор на Клиниката за онкологија

Н.Македонија

Клиниката за онкологија ќе добие нов современ линеарен акцелератор

Нетпрес

Сител Вечер Прес

7 поврзани вести »

„Ние си стоиме на зборот“ - слоган на ДУИ

А1 - 01.03.2009

Најава за уште една победа, истакнување на достигнатите успеси, и сето тоа во име на европските вредности. Тоа провејуваше во говорите на конвенцијата на ДУИ, каде освен 24-те кандидати за градоначалници, беше ...

ДУИ на конвенција ги промовираше претседателскиот кандидат и кандидатите за градоначалници

Алсат-М

ДУИ ја одржа партиската конвенција

Канал5

Ахмети ги повика партиските војници на мирни избори

Дневник

Предизборна конвенција на ДУИ во Скопје

Сител

Вечер Прес Утрински

7 поврзани вести »