TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2009-02-23 - 2009-03-01

Меч на најголемата шаховска табла во Македонија

Утрински - 27.02.2009

ПРИЛЕП - Репрезентативците Ѕвонко Станојоски и Тони Кироски, вчера во Прилеп одиграа шаховски меч на најголемата шаховска табла во државава со димензија од осум на осум метри.

Шах на отворено во Прилеп

Вест

Се уредува плоштадот во Прилеп

Н.Македонија

Шаховска табла на плоштадот во Прилеп

А1

Шаховска табла на 64 метри квадратни направена од мермер и гранит во Прилеп

Канал5

Сител

6 поврзани вести »

Полицијата ќе учи од ФБИ

Време - 24.02.2009

Експерти од Федералното истражно биро (ФБИ) од САД наредниве девет месеци во Центарот за обука „Идризово“, крај Скопје, ќе обучуваат полициски инспектори од Македонија, Србија, Албанија, Бугарија, Хрватска, Словенија, Босна и Херцеговина и од Црна Гора ...

Идризово регионален тренинг-центар за борба против организираниот криминал

Алсат-М

Обука на регионалните полиции во Скопје

Макфакс

Идризово ќе прерасне во регионален центар за обука против организираниот криминал

Сител

Промоција на регионална обука на оперативни полициски работници

Сител

Вечер Прес

6 поврзани вести »

Каков треба да биде вистинскиот лидер?

А1 - 28.02.2009

Кои карактеристики треба да ги поседува лидерот? Одговори на вакви прашања на учениците од средното приватно училиште „Нова“ се обидоа да им ги дадат американскиот и холандскиот амбасадор, Рикер и Филипини.

Јавните дуели обврска или право на избор?

Алфа

Амбасадорите без дипломатски ракавици околу античкото минато

Утрински

Заев на средба со Рикер за изборите

Алсат-М

Амбасадорот на САД ја поздрави соработката меѓу партиите

Нетпрес

Канал5

6 поврзани вести »

Памела Андерсон ќе гради спа-центар во Црна Гора

Утрински - 25.02.2009

Подгорица - Познатата американска актерка Памела Андерсон сериозно е заинтересирана да инвестира во хотелски бизнис во Црна Гора. Таа кон крајот на мај ќе ја посети оваа земја за да ги разгледа можностите за инвестиции, пренесе Радио-телевизија Црна Гора.

Памела Андерсон ќе гради спа-центар во Црна Гора

Дневник

Памела Андерсон ќе отвора хотел во Црна Гора

А1

Памела Андерсoн заинтересирана да инвсетира во спа центар во Црна Гора

Канал5

Памела сака плажа во Црна Гора

Нетпрес

Макфакс Алфа Сител Кирилица

9 поврзани вести »