TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-03-29 - 2010-04-04

Православните и католичките верници го слават Велигден

А1 - 04.04.2010

Православните и католичките верници денеска го слават најголемиот христијански празник Велигден - Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал ...

Христос воскресна – навистина воскресна

А1

Велигден – ден на надежта

А1

Во Свети Николе натпревар во кршење јајца од ној

А1

Велигден во Австралија

А1

Алсат-М Телма Телма Канал5 Алсат-М Канал5 Deutsche Welle Канал5

157 поврзани вести »