TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-04-05 - 2010-04-11

Министрите на еврозоната ги договориле условите за помош на Грција

Форум - 11.04.2010

Министрите за финансии на 16-те држави од еврозоната во недела ги договориле последните детали за финансиската помош на Грција која во првата години би можела да достигне 30 ...

бизнис-Папаконстантину: Грција не бара активирање на планот за спас

Вест

ММФ ја прави Европа

Утрински

Делегација на ММФ на Косово

Макфакс

ММФ на Косово

eReporter

Утрински BBC А1 Време Сител Нетпрес Р.С.Европа Inpress

27 поврзани вести »

Заобиколување

Дневник - 11.04.2010

Во рамките на посетата на Стајнберг на регионот Скопје не беше опфатено. Фактот дека не бевме дел од оваа агенда се должи на две работи: дека се' ни е кажано и нема да ни се ...

Балканот има заедничка европска иднина

Вечер Прес

Стајнбер ја одмина Македонија при балканска турнеја

А1

„Балканот има заедничка европска иднина“

Телма

Стајнберг во посета на Белград и Приштина

Р.С.Европа

Идивиди eReporter Време Макфакс Кирилица Inpress МРТ Нетпрес

27 поврзани вести »