TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-04-05 - 2010-04-11

Врски и пријателства за чешките стипендии

Телма - 11.04.2010

Студенти од Скопскиот универизтет се пожалија дека работат врските и пријателствата во власта. Иако тие студираат чешки јазик, стипендиите за престој во Прага што ги доделува ...

Четири стипендии за учење на чешкиот јазик

А1

Франција стипендира постдипломци

Дневник

Стипендии од Високата школа за новинарство

Дневник

Доделени стипендиите за летни курсеви по чешки јазик за 2010

Макфакс

Макфакс МРТ Inpress Нетпрес

9 поврзани вести »