TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-04-05 - 2010-04-11

Средба Обама - Јанукович во понеделник

Р.С.Европа - 11.04.2010

Американскиот претседател Барак Обама ќе се сретне со неговиот украински колега Виктор Јанукович за време на самитот за нуклеарна безбедност во Вашингтон идната недела, соопштија ...

Лавров најави посета на Украина

А1

Законски формирана коалицијата на Јанукович

Кирилица

Лавров најави посета на Украина

Макфакс

Коалицијата на Јушченко е формирана законски

Р.С.Европа

Кирилица Р.С.Европа Кирилица Алфа Макфакс Макфакс Р.С.Европа Форум

13 поврзани вести »